- Reklama -

- Reklama -

Świętowanie patriotyczne w gminie Łukowa

Uroczystości patriotyczno-religijne z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Łukowa odbyły się w tym roku w chmieleckim kościele parafialnym.

- Reklama -

 

W tym roku ze względu na trwającą pandemię zabrakło przemarszu z udziałem orkiestry. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej w Chmielku, Szkoły Podstawowej w Łukowej, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Koła Gminnego w Łukowej, Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, NSZZ RI Solidarność, Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz jednostki OSP Łukowa. Obecni byli druhowie strażacy z Chmielka i Pisklak, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, nauczyciele, radni, władze gminy oraz parafianie.

Obchody rozpoczęły się patriotyczną częścią artystyczną w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku, przygotowaną pod kierunkiem pani Agaty Kiełbus i pani Beaty Słomy.

Następnie Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił oraz okolicznościową homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Tworek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Po Mszy św. głos zabrał wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra, który przypomniał tło historyczne obchodzonej rocznicy i podziękował obecnym za włączenie się w gminne obchody.

Na zakończenie wręczone zostały nagrody uczniom ze SP w Chmielku, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym do słów Prymasa Tysiąclecia: „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce” zorganizowanym przez Filię Biblioteki w Chmielku oraz GOK w Łukowej. O Kardynale Stefanie Wyszyńskim i jego pobycie na Ziemi Łukowskiej wspomniała Wiesława Kubów – dyrektor GOK w Łukowej. Zwróciła uwagę na powojenne okoliczności wizyty biskupa lubelskiego i obecność oraz wygłoszone kazanie ks. Wyszyńskiego na cmentarzu w Osuchach. Podziękowała dzieciom za udział w konkursie i pogratulowała zwycięzcom.

Nagrody ufundowane przez GOK otrzymali: Julia Furgała i Julia Zwolińska, uczennice kl. VII, jako zdobywczynie I miejsca; Maja Popowicz i Weronika Zawadzińska z kl.V za zajęcie II miejsca; Wojciech Hyz z kl. IV i Szymon Hyz z kl. VII – za III miejsce. Wyróżnione zostały prace: Gabrieli Bielańskiej z kl. IV i Mai Przytuły z kl.V.

Wystawę dzieł plastycznych dzieci, poświęconą błogosławionemu Stefanowi Kard. Wyszyńskiemu, Ojcu Niepodległości, można było podziwiać przed nowo wyremontowanym kościołem w Chmielku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.