- Reklama -

- Reklama -

Święto Niepodległości w Księżpolu (zdjęcia)

Rozpaleniem Ognia Niepodległości rozpoczęły się w Księżpolu obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Reklama -

W wieczór poprzedzający narodowe święto na placu komunalnym w Księżpolu zapłonęły Ognie Niepodległości. Uczestnicy spotkania wysłuchali odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości i obejrzeli krótki program artystyczny. Akcji zainicjowanej przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej patronuje wojewoda lubelski.

- Reklama -

Uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w niedzielę w Księżpolu obchody 100-lecia niepodległości. Następnie poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji, władz, szkół przemaszerowali na pobliski cmentarz, gdzie złożono wieńce na mogile z okresu I wojny światowej.

Tego samego dnia Szkoła Podstawowa w Księżpolu zaprosiła mieszkańców na „Koncert dla Ojczyzny”. Oprócz szkolnego chóru „Tęcza” i grupy teatralnej „Amator” wystąpiły w nim lokalne grupy dorosłych artystów. Okolicznościowy program z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowały: Zespół Obrzędowo-Ludowy z Majdanu Starego, Zespół Ludowy z Majdanu Nowego, Zespół Folkowy „Za Horyzontem” z Zawadki, a także zespoły muzyczne „Konwalia” i „Plejada” z Księżpola oraz „Odnowa” z Rogali.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.