- Reklama -

Obchody 100-lecia Niepodległości w Tarnogrodzie (zdjęcia)

Biało-czerwony marsz ulicami miasta, złożenie wieńców i Msza św. w intencji Ojczyzny, koncert i podsuwanie konkursu to główne punkty uroczystości patriotycznych w Tarnogrodzie.

Mieszkańcy Tarnogrodu, kombatanci, strażacy, przedstawiciele samorządu, szkół, organizacji zebrali się w niedzielę 11 listopada na placu przed Tarnogrodzkim Ośrodkiem Kultury, aby z biało-czerwonymi flagami przemaszerować do kościoła parafialnego i wspólnie modlić się w intencji Ojczyzny.

- Reklama -

W drugiej części świętowania miał miejsce koncert w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, który rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym. Widzowie mogli obejrzeć także widowisko „Róża Polska”, które zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie oraz wysłuchać koncertu Strażackiej Orkiestry Dętej.

Podczas koncertu miało miejsce podsumowanie konkursu wiedzy historycznej „Polska to wielka rzecz” i wręczenie nagród laureatom. Zainaugurowano także wystawę „U progu niepodległości”.

- Reklama -

8 Komentarze
 1. Zzz mówi

  A Panowie strażacy to na maszynkę ekwiwalentu nie posiadają? Panie burmistrzu trzeba kilka sztuk zakupić 🙂 żeby na stanie OSP bylo:)

 2. Aga mówi

  Jemu tylko na głosach zależało, teraz to ma wszystko w nosie. Deca się czepiają, przyszedł jako ojciec dzieci i nie usiadł z „elytą”

 3. Gienia mówi

  Ja nie wiem czy mi kolega Paweł cześć powie, to nieistotne, ale niech mu ktoś powie że taki szalik to trochę nie bardzo na 11 listopada, to nie mecz reprezentacji.

 4. Anetta mówi

  Organizatorzy postarali się, a dzieci dobrze przygotowały. Było ciekawie i elegancko.

 5. Durny wyborca mówi

  Może i Stróża nie było ala za to Paweł był i już się za PANA uważa. Wczoraj był na „cześć”, a dzisiaj już kolegów nie zna. Na” dzień dobry ” to trzeba zasłużyć, a nie tylko szalik z Euro przewiesić. I już się zawiodłem. W następnych wyborach masz „kolego” o jeden głos mniej.

 6. PATRIOTA mówi

  A od kiedy PiS maszeruje w jednym szeregu z PLATFORMĄ

 7. Uczestnik mówi

  Gdzie Burmistrz Stróż , że go nie było na pochodzie ??. Obraził się na mieszkańców ?. Wstyd !!

  1. Patriota mówi

   A od kiedy PiS maszeruje w jednym szeregu z PLATFORMĄ

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.