Świetne wyniki RWKS Sparta

2 kwietnia br. w AQUA Lublin odbyła się druga runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Młodzi adepci pływania z Biłgoraja przywieźli do domu 44 rekordy życiowe, natomiast starsi zawodnicy zajęli czołowe miejsca.

W pierwszym bloku zawodów uczestniczyła wesoła ekipa biłgorajskiej Sparty – maluszki z klas I-III (roczniki 2014-12).

Poniżej skład drużyny RWKS Sparta Biłgoraj:

Lena Banach, Jan Banach, Antoni Blacha, Maria Buczkowska, Blanka Dołowy, Karolina Dołowy, Magdalena Dzido, Karol Ferens, Lena Gircza, Wojtek Grasza, Hanna Grum, Zofia Kidaj, Zuzia Kowalczuk, Miłosz Krasny, Ignacy Mateńko, Wojtek Mazur, Hania Majcher, Stanisław Mirek, Hania Mura, Kostek Naskiewicz, Kamil Osuch, Dominik Palka, Miłosz Pawluk, Maja Psiuk, Sebastian Sołtys, Ewa Sosińska, Ada Świtka, Karolina Robak, Oliwier Wasąg, Leon Zub, Stanisław Zych.
Drugi blok to zmagania starszych zawodniczek i zawodników. Nasz klub reprezentowali 12- i 13-latkowie. Świetne starty na 100 m stylem dowolnym i stylem klasycznym uplasowały naszych chłopców w czwórce najlepszych zawodników całych zawodów. Najwyżej sklasyfikowany według punków FINA został Michał Giruć, drugi był Marcel Jonczak. Na kolejnych pozycjach uplasowali się odpowiednio Kornel Kulanin i Mateusz Grasza. Bardzo dobre starty zanotowała o rok młodsza Patrycja Pieczykolan, która dwukrotnie stawała na najniższym miejscu podium lubelskich zawodów. Dobry start na 100 m stylem klasycznym zanotowały Martyna Łyczak i Hanna Staszczak. Dziewczęta z RWKS Sparta Biłgoraj zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.