Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Świętowali Dzień Patrona

"Tu pośród lasów Roztocza stoi szkoła (…) za Patrona Jana Pawła wybrała". 18 maja Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie świętował Dzień Patrona.

18 maja br. obchodzono 11. rocznicę nadania Zespołowi Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie imienia Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Świętowanie rozpoczęło się z samego rana w kościele parafialnym uroczystą Mszą św. celebrowaną przez księdza proboszcza Antoniego Gębalę i księdza wikariusza Andrzeja Kijka. W kazaniu wygłoszonym do zebranych ks. Andrzej Kijek m.in. zwrócił uwagę na rolę patrona w życiu szkoły i na wartości, jakie były ważne dla Jana Pawła II; a wśród nich na najważniejszą z wartości – miłość do Jezusa i Maryi. Tą wartością trzeba się kierować, tę wartość obierać, bo z Chrystusem nigdy nie jesteśmy przegrani, ta miłość daje siły do życia, pracy i zmagania się z różnymi trudnościami.

Po Mszy św. w uroczystym przemarszu na czele z pocztem sztandarowym wszyscy udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Sala gimnastyczna przystrojona piękną kwiatową dekoracją witała wszystkich przybywających na spotkanie.

- Reklama -

Tuż przed częścią artystyczną wszystkich przybyłych witała dyrektor Danuta Mazur. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, na którą składały się występy uczniów szkoły oraz uczniów ze szkoły w Tereszpolu-Kukiełkach i ze szkoły w Lipowcu. Montaż literacko-muzyczno-taneczny w wykonaniu  uczniów szkoły zaprosił widzów w świat ważnych wartości – rodziny, rodziców, świętowania niedzieli, wspólnego spędzania czasu, ojczyzny, barw narodowych. Widowisko ubogaciły ciekawe kostiumy taneczne i piękne tańce w wykonaniu uczniów szkoły w Tereszpolu-Zaorendzie i uczennicy ze szkoły w Lipowcu. Zachwycił również występ uczennic ze szkoły w Tereszpolu-Kukiełkach. Historia "Trzech drzew" poprowadziła zgromadzonych w kierunku Drzewa wyjątkowego – Drzewa Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Plastyczność występu, czarne stroje gimnazjalistek oraz wymowny i głęboki komentarz ukazanej historii zwrócił uwagę na Miłość, która chce przeprowadzić przez życie do Życia.

Wspólnie ze społecznością szkoły świętowali zaproszeni goście. Byli wśród nich: wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk, ks. proboszcz Antoni Gębala, przewodniczący Rady Gminy Tereszpol oraz dyrektor ZSBiO Stanisław Sitarz, dyrektor ZSS w Tereszpolu-Kukiełkach Bogumiła Kukiełka wraz z Bożeną Kurzyńską, dyrektor Gminnej Biblioteki Magdalena Marzec, Mariola Wójcik, kierownik Szkoły Filialnej w Lipowcu, Marcelina Albingier z Parafialnego Chóru "Oaza", prezes Koła Sportowego "Orzeł" Adam  Olszta, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tereszpol Andrzej Maciocha, koordynator  diecezjalnego Wolontariatu "Caritas" Aneta  Tryniecka, Marzena  Głowala reprezentującą dyrektora ZUS w Biłgoraju. Obecni byli również emerytowani nauczyciele szkoły.

Na zakończenie obchodów Dnia Patrona wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Warto dodać, że bigos w szkole smakuje zawsze, ale najbardziej – w Dniu Patrona.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.