- Reklama -

Świętowali Dzień Patrona

"Tu pośród lasów Roztocza stoi szkoła (…) za Patrona Jana Pawła wybrała". 18 maja Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie świętował Dzień Patrona.

18 maja br. obchodzono 11. rocznicę nadania Zespołowi Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie imienia Wielkiego Polaka – św. Jana Pawła II. Świętowanie rozpoczęło się z samego rana w kościele parafialnym uroczystą Mszą św. celebrowaną przez księdza proboszcza Antoniego Gębalę i księdza wikariusza Andrzeja Kijka. W kazaniu wygłoszonym do zebranych ks. Andrzej Kijek m.in. zwrócił uwagę na rolę patrona w życiu szkoły i na wartości, jakie były ważne dla Jana Pawła II; a wśród nich na najważniejszą z wartości – miłość do Jezusa i Maryi. Tą wartością trzeba się kierować, tę wartość obierać, bo z Chrystusem nigdy nie jesteśmy przegrani, ta miłość daje siły do życia, pracy i zmagania się z różnymi trudnościami.

Po Mszy św. w uroczystym przemarszu na czele z pocztem sztandarowym wszyscy udali się do szkoły na dalsze uroczystości. Sala gimnastyczna przystrojona piękną kwiatową dekoracją witała wszystkich przybywających na spotkanie.

Tuż przed częścią artystyczną wszystkich przybyłych witała dyrektor Danuta Mazur. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, na którą składały się występy uczniów szkoły oraz uczniów ze szkoły w Tereszpolu-Kukiełkach i ze szkoły w Lipowcu. Montaż literacko-muzyczno-taneczny w wykonaniu  uczniów szkoły zaprosił widzów w świat ważnych wartości – rodziny, rodziców, świętowania niedzieli, wspólnego spędzania czasu, ojczyzny, barw narodowych. Widowisko ubogaciły ciekawe kostiumy taneczne i piękne tańce w wykonaniu uczniów szkoły w Tereszpolu-Zaorendzie i uczennicy ze szkoły w Lipowcu. Zachwycił również występ uczennic ze szkoły w Tereszpolu-Kukiełkach. Historia "Trzech drzew" poprowadziła zgromadzonych w kierunku Drzewa wyjątkowego – Drzewa Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Plastyczność występu, czarne stroje gimnazjalistek oraz wymowny i głęboki komentarz ukazanej historii zwrócił uwagę na Miłość, która chce przeprowadzić przez życie do Życia.

Wspólnie ze społecznością szkoły świętowali zaproszeni goście. Byli wśród nich: wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk, ks. proboszcz Antoni Gębala, przewodniczący Rady Gminy Tereszpol oraz dyrektor ZSBiO Stanisław Sitarz, dyrektor ZSS w Tereszpolu-Kukiełkach Bogumiła Kukiełka wraz z Bożeną Kurzyńską, dyrektor Gminnej Biblioteki Magdalena Marzec, Mariola Wójcik, kierownik Szkoły Filialnej w Lipowcu, Marcelina Albingier z Parafialnego Chóru "Oaza", prezes Koła Sportowego "Orzeł" Adam  Olszta, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tereszpol Andrzej Maciocha, koordynator  diecezjalnego Wolontariatu "Caritas" Aneta  Tryniecka, Marzena  Głowala reprezentującą dyrektora ZUS w Biłgoraju. Obecni byli również emerytowani nauczyciele szkoły.

Na zakończenie obchodów Dnia Patrona wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Warto dodać, że bigos w szkole smakuje zawsze, ale najbardziej – w Dniu Patrona.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.