Usługi krawieckie

- Reklama -

Sukces zespołu Kali-Gula

Przegląd odbył się w sobotę, 1 października, w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Oprócz zespołu Kali-Gula przez kwalifikacje przebrnęło jeszcze siedem innych zespołów, wśród nich grupa Inspiro również z Biłgoraja. Każdy zespół miał 20 minut, aby jak najlepiej zaprezentować się na scenie i zrobić dobre wrażenie zarówno na jury, jak i na licznie zebranej publiczności. Nasi okazali się nie do pobicia. Serdecznie gratulujemy!

mROCKfest ma kilkuletnią tradycję. Jego pierwsze edycje miały charakter wyłącznie koncertowy. Najbardziej aktywne zespoły z regionu tarnobrzeskiego prezentowały się w lokalnych klubach. W 2016 festiwal całkowicie zmienił swoje oblicze i nie ograniczył się wyłącznie do koncertów i promocji zespołów muzycznych, ale skonfrontował ich dokonania w drodze konkursu.Selekcji dokonała komisja artystyczna powołana przez organizatorów. Występy koncertu finałowego oceniło specjalnie powołane profesjonalne jury, w skład którego weszli: Anja Orthodox – przewodnicząca jury, muzyk, autorka tekstów, kompozytorka i manager kultowego polskiego zespołu gotyckiego Closterkeller; Aleksander Borowiecki – multiinstrumentalista, wokalista i nauczyciel muzyki oraz Marian Zych – basista, instruktor muzyki. Jury wybrało 3 najlepsze formacje, którym przyznało nagrody pieniężne (ich pula wyniosła 3000 zł), symboliczne statuetki i dyplomy. Na zakończenie festiwalu wystąpiła gwiazda wieczoru, nie kto inny jak grupa Closterkeller. Muzycy z  Kali-Gula w ramach wygranej dostąpili dodatkowego zaszczytu i zagrali bezpośrednio przed gwiazdą krótki koncert.Zachęcamy wszystkich, którzy tworzą muzykę, do wzięcia udziału w kolejnych edycjach festiwalu. Przegląd jest skierowany do solistów i zespołów muzycznych bez względu na prezentowany gatunek muzyczny, działających na obszarze województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. 

- Reklama -

W festiwalu mogą wziąć udział zespoły amatorskie, które nie posiadają kontraktów z profesjonalną wytwórnią muzyczną. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w przeglądzie jest prezentacja autorskich utworów – nie są akceptowane covery.

Festiwal był współfinansowany ze środków gminy Tarnobrzeg.

Relacja foto i video na fanpage`u festiwalu: www.facebook.com/mrockfestpl/

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.