- Reklama -

- Reklama -

Sukces wychowanek „Tęczowej malarni”

Wielki sukces odniosło aż siedem  wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – w organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku – XIII. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Moje spotkanie z folklorem”.

Jury obradujące w składzie Anna Miguła – artysta plastyk, pedagog, Bogumiła Karaś-Lapczyk – metodyk, pedagog, artysta plastyk oraz Karolina Miguła – jako głos dziecka, dokonało oceny 349 prac nadesłanych na konkurs. Komisja oceniając prace zwróciła uwagę na ich rozmach i wielobarwność, oraz samodzielność wykonania. 

Wśród laureatów przyznanych nagród, wyróżnień i kwalifikacji do wystawy znalazły się dziewczęta z grup plastycznych Tęczowa Malarnia działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. 

- Reklama -

W grupie wiekowej 7-9 lat nagrodzono pracę dziewięcioletniej Olgi Goch. Nagroda przyznana w kategorii 16-19 lat przypadła Weronice Kuziak (lat 17). W tej samej grupie wiekowej szesnastoletnia Marta Sołoducha zdobyła wyróżnienie. Ponadto do wystawy zakwalifikowano prace wykonane przez Aleksandrę Żak (lat 12), Lenę Futymę (lat 10), Magdę Czop (lat 15) oraz Weronikę Mazurek (lat 16). Wszystkie laureatki pracują pod okiem nauczycielki plastyki Anny Świcy. 

Dla kilku z nich to nie pierwsze sukcesy artystyczne, ponieważ każda z dziewcząt może pochwalić się licznymi laurami w konkursach plastycznych. Tegoroczne prace  docenione przez komisję konkursową to portrety kobiet w strojach ludowych. Jedynie praca stworzona przez Lenkę Futymę zainspirowana została formami i kolorami wycinanek łowickich. Młode artystki wykorzystały do pracy twórczej różnorodne narzędzia rysunkowe i malarskie od  rysunku węglem, poprzez pastele olejne i suche, po malarstwo akrylowe.

Uroczyste podsumowanie imprezy – wernisaż wystawy oraz rozdanie nagród i dyplomów laureatom – odbyło się w czwartek, 15 grudnia br., w siedzibie OPP Zespół „Przygoda” w Rybniku. 

 

 

Anna Świca 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.