- Reklama -

Powiat poprowadzi szpital?

24 stycznia w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyła się konferencja prasowa, podczas której poruszane były ważne dla mieszkańców powiatu tematy. Chodziło m.in. o zakres audyty w starostwie, sprawy szpitala i pilotażowy program poprawy bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu i rowerzystów przy drogach powiatowych.

Na początku spotkania poruszony został temat biłgorajskiego szpitala. – Sytuacja w służbie zdrowia jest skomplikowana, a proces uzdrawiania biłgorajskiej służby zdrowia jest trudny i potrzebujemy na to więcej czasu – tak na wstępie powiedział starosta Andrzej Szarlip.
Poinformował, że w ostatnim czasie podpisana została umowa z dużą lubelską kancelarią prawniczą w celu przeprowadzenia audytu w szpitalu. Prace prawników będą się skupiać na możliwości rozwiązania umowy ze spółką Arion.  – Na chwilę obecną nie chciałbym zbyt dużo mówić, ale ta analiza ma na celu wskazanie określonej ścieżki i rozeznanie pewnej sytuacji prawnej, w której obecnie znajduje się i Starostwo i szpital – dodał.
Nadmienił, że prace trwają, a urzędnicy traktują ten temat bardzo poważnie – Ciąży na nas obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dla mieszkańców dość dużego powiatu. Dajemy sobie kilka miesięcy na opracowanie analizy i ewentualnego rozwiązania umowy ze spółką. Wstępne termony sporządzenia przez kancelarię analizy dotyczą marca i kwietnia – dodał.
Przez dwa miesiące funkcjonowania zarządu powiatu odbył się szereg spotkań, m.in. z wojewodą lubelskim i ministrem zdrowia. Celem tych kroków jest polepszenie panującej złej sytuacji w szpitalu.
Na konferencji padło pytanie dotyczące umowy ze spółką Arion Szpitale. – Umowa jest zawarta na 25 lat i ona nas w dalszym ciągu obowiązuje. Obecnie majątkiem szpitala zarządza syndyk. W tej chwili podstawowe potrzeby mieszkańców powiatu biłgorajskiego są zabezpieczone, ale nie w takim stopniu, w jakim byśmy oczekiwali – wyjaśnił starosta Szarlip.
Zarząd powiat wyjaśnił, że rozważana jest możliwość prowadzenia szpitala. -Przygotowujemy się na przyjęcie szpitala. Muszą jednak zaistnieć pewne czynniki. Staramy się, aby przejście było bardzo płynne i nie odczuwalne dla mieszkańców powiatu – dodał Andrzej Szarlip.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Marzi mówi

  Ten szpital powinni zamknąć dla dobra ludzkości !! Ludzie są odsyłani albo.. uśmiercani przez brak diagnozy, oszczędność, lenistwo i oszczędność/brak leków.. mówię to z pełna odpowiedzialnością za swoje słowa – szpital w Biłgoraju to swoiste krematorium 😉 ja i wszyscy moi znajomi oraz rodzina omijamy szerokim łukiem jadąc do lezajska. A słowa pielęgniarek „idź stać on/ona i tak umrze” albo inne chamskie, wredne teksty lub niechlujstwo, brak zmiany opatrunków, zajęcie się kilkoma pacjentami z wirusem w jednych rękawiczkach .. większego bagna nigdy w życiu nie widziałam !!!! Odradzam każdemu człowiekowi który chce jeszcze kiedyś zobaczyć rodzine. Mocne- ale prawdziwe

 2. Marek mówi

  Prawica najpierw oddala w dzierzawe szpital liczac na gotowe pieniadze a problem jeszcze wiekszy wyszedl.. do tej pory rzadzacym udalo sie to przykryc ale szpital w Bilgoraju to w chwili obecnej odzwierciedlenie jak rzadzacy w bilgorajskim powiecie traktuja ludzi…

  prawda jest przykra, ludzie lecza sie w lezajsku, janowie czy zamosciu lub lublinie. Pan Wicestarosta uciekl jak szczur od tonacego i przegrywajacego Stroza (z Tarnogrodu) a teraz jaki kompetentny.. w razie czego zawsze moze powiedziec on byl tylko wice…

  Zateudnienie w starostwie wzroslo, wybudowali sobie nowy palac a jak co do czego to prawnika nie maja? A kto doradzal jak przekazywali szpital? Dlaczego nagle taki duzy problem, jak poprzednie wladze nadzorowaly dzierzawe, ze Arion taki numer wycial? Z dnia na dzien bankrut.

 3. Weronika mówi

  Nie wiem jak inne oddziały ale chirurgia to jest dno dna, buta, arogancja i zwykłe chamstwo lekarzy to codzienność. Do tego wszystkiego brak najprostszych podstawowych leków i materiałów. Skandal.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.