- Reklama -

- Reklama -

Gminny Konkurs Kolęd w Obszy

Dwie nagrody i jedno wyróżnienie przyznali jurorzy Gminnego Konkursu Kolęd w Obszy. W przesłuchaniach, które miejscowy ośrodek kultury zorganizował w niedzielę 20 stycznia, wzięło udział 10 zespołów i 4 solistów.

Na takiej imprezie zespoły śpiewacze z gminy Obsza spotykają się od wielu lat, ale w tym roku po raz pierwszy regulamin dopuszczał także solowe występy dzieci i młodzieży. Poza tym od trzech lat kolędnicze spotkania mają formułę konkursu, a nie – jak we wcześniejszych latach  – przeglądu.

Jurorzy uznali, że na nagrody zasłużył zespół śpiewaczy „Zamszanki” z Zamchu i solistka Wiktoria Kucharska, zgłoszona przez ognisko muzyczne, które w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy prowadzi Tadeusz Kubów. Członkowie jury przyznali też jedno wyróżnienie, które przypadło Kołu Seniora z Woli Obszańskiej.

Prezentacje oceniali: animatorka kultury Ewa Maciocha, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie w powiecie kraśnickim Ewa Białoń i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie w województwie podkarpackim Leszek Król.

- Reklama -

Oprócz laureatów w konkursie wystąpiły dorosłe zespoły śpiewacze: dwie grupy „Babiczanek” z Babic, „Dorbozianki” z Dorboz, „Olchowczanki” z Olchowca, „Obszanki” z Obszy, „Wolanki” i Koło Seniora z Woli Obszańskiej, a także „Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Babicach oraz młode solistki Beata Mach, Klaudia Horodko i Monika Maksim.
Przerwę na obrady jury wypełnił koncert Orkiestry Dętej z Obszy, a niedzielne spotkanie zakończyła zabawa noworoczna z poczęstunkiem, który w tym roku przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Babicach.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.