- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Starostwo kontra szpital w Biłgoraju. Zawieszenie broni?

Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip odwiedził szpital w Biłgoraju. Szpital, który starostwo chce przejąć od spółki Arion Szpitale. -Ja się bardzo cieszę z wizyty pana starosty, bo pan starosta miał możliwość zobaczyć na własne oczy i porozmawiać z personelem, że my nic złego nie robimy. Staramy się by ten szpital funkcjonował jak najlepiej i służył mieszkańcom - podkreśla dyrektor szpitala, Tomasz Kwiatkowski,

- Reklama -

Z przedstawionych danych wynika, że łączna wartość zakupionego sprzętu w latach 2020 – 2022 wyniosła ponad 2,6 mln zł. Aktualnie szpital zatrudnia 122 lekarzy (umowy o pracę, kontrakty) w tym 24 nowych. Na remonty wydatkowano w latach 2020 – 2022 łącznie kwotę 1,3 mln zł (w 2020 – 309 tys.; 2021 – 580 tys. i w 2022 do chwili obecnej – 419 tys.). Dodatkowo we współpracy z firmą zewnętrzną zakupiony został nowy tomograf komputerowy co pozwoli na rozszerzenie diagnostyki oraz zwiększenie świadczeń w tym zakresie.

 

Kilka dni temu spotkałem się z grupą lekarzy, ordynatorów, także z panią dyrektor. Rozmawialiśmy o sytuacji w szpitalu, o inwestycjach, remontach, zakupie nowego sprzętu. Skomplikowana sytuacja prawna w jakiej znajduje się spółka, która wydzierżawiła szpital, kwestie sądowe i prawne, zarząd syndyka może wpływać negatywnie na postrzeganie placówki. Ja nadal stoję na stanowisku, że najlepiej jakby szpital w Biłgoraju był placówką zarządzaną przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego – samorząd powiatu biłgorajskiego. Jednak biorąc pod uwagę skomplikowaną materię prawną, w tej chwili jest to niemożliwe. Jesteśmy związani systemem prawnym, musimy się do tej niej dostosować i szukać dobrych stron. Pozytywne zmiany w placówce dostrzegam i to jest godne podkreślenia. Są remonty, zakup sprzętu, to dobra informacja dla pacjentów z powiatu biłgorajskiego oraz powiatów ościennych, którzy korzystają lub będą korzystać z usług placówki – mówi starosta Andrzej Szarlip.

Jeśli chodzi o personel lekarski, to jest 24 nowych lekarzy; m. in. jest nowy kierownik oddziału obserwacyjno – zakaźnego, który lekarskie szlify zdobywał w wojskowym szpitalu w Lublinie, są nowi ortopedzi znani środowisku biłgorajskiemu, wrócił lekarz związany z neurologią.

 


-Jeśli chodzi o poziom udzielania świadczeń przedstawiał się następująco, liczba hospitalizowanych osób w 2021 roku wyniosła 9 300, z kolei liczba świadczeń w poradniach przekroczyła 41 tys. zł, a liczba świadczeń w Nocnej i Świątecznej Opiece to ponad 10 tys. Wykonaliśmy ponad 7 100 badań tomografii komputerowej, ponad 10 tys. badań RTG czy ponad 7 500 badań USG. Kontrakt Szpitala w Biłgoraju wynosi niespełna 53 mln zł i został wykonany w 100% – wyjaśnia Edyta Lewczyk, zastępca dyrektor Arion Szpitale w Biłgoraju.

Tomasz Kwiatkowski, zwracał także uwagę, że biłgorajska placówka dysponuje jednym z najlepszych oddziałów pediatrycznych w dawnym województwie zamojskim. Jak podkreśla jest to dziś wyznacznik i chluba szpitala.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

 

fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.