- Reklama -

- Reklama -

To on założył ten klub. W sobotę dla niego zagrają

W sobotę, 2 lipca, już po raz piąty na stadionie sportowym w Tereszpolu-Zaorendzie odbędzie się piłkarski memoriał im. Adama Olszty. Wydarzeniem tym piłkarze, przyjaciele i samorządowcy czczą pamięć wieloletniego trenera, prezesa, a przede wszystkim przyjaciela klubu z Tereszpola. Początek memoriału o godzinie 9:00.

- Reklama -

Gmina Tereszpol jest partnerem tego wydarzenia, a jego głównym organizatorem jest Gminny Klub Sportowy Orzeł Tereszpol.

– Cieszę się, że tego typu wydarzenie jest organizowane na terenie gminy. Biorą w nim udział zarówno dorośli pasjonaci sportu z terenu gminy i okolic jak również młodzież i dzieci. Memoriał integruje i spaja środowisko piłkarzy, a przy tym niesie niezwykle ważne wartości jakie towarzyszyły śp. Adamowi Olszcie, który na pierwszym miejscu zawsze stawiał na zdrową, sportową rywalizację i grę fair-play. Był niezwykle zapalonym piłkarzem, który swoją pasję, energię i radość przekazywał kolejnym pokoleniom. Do tego świetnym organizatorem, na którego zawsze można było liczyć. Miał szczególny dar w kontaktach z młodymi ludźmi. Potrafił dotrzeć do ich serc i umysłów, szanował ich wolność, zyskując przy tym sympatię – mówi wójt Tereszpola, Jacek Pawluk.

 

Adam Olszta był człowiekiem z wielką pasją sportową. Przez 33 lata był związany z piłką nożną na terenie gminy Tereszpol. W 1997 roku był założycielem obecnie funkcjonującego stowarzyszenie kultury fizycznej GKS Orzeł Tereszpol. Był aktywnym trenerem drużyn młodzieżowych, wychowawcą kilku pokoleń piłkarzy w gminie Tereszpol, współorganizatorem i współuczestnikiem takich przedsięwzięć jak budowa boiska ze sztucznej trawy, budynku usług kultury i sportu na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie.

Był organizatorem Gminnej Ligi Piłki Nożnej, podczas której rywalizowały między sobą kolejne pokolenia piłkarzy oraz amatorów miłośników piłki nożnej z gminy Tereszpol, prezesem klubu, sprawującym tę funkcję przez 20 lat. Adam Olszta poprzez piłkę integrował pokolenia mieszkańców gminy Tereszpol. Trenował i wychowywał kolejne roczniki piłkarzy. To również wieloletni samorządowiec, a także nauczyciel.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.