- Reklama -

Sprzedawać czy nie?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja radni stanęli przed podjęciem decyzji, czy sprzedać lokal należący do miasta. Miałby on trafić w ręce dotychczasowego użytkownika wieczystego.

 

Radni zdecydowali o wyrażeniu zgody na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju, na rzecz użytkownika wieczystego. Mowa o nieruchomości o powierzchni 488 mkw. położonej przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju. Zabudowana jest budynkiem usługowo-handlowo-biurowym, stanowiącym własność użytkownika wieczystego. Zgodnie z przepisami prawa
nieruchomość gruntowa oddana w użytkowanie wieczyste może być sprzedana wyłącznie użytkownikowi wieczystemu. Jeżeli wartość nieruchomości przekroczy kwotę 20 tys. zł, do sprzedaży nieruchomości wymagana jest zgoda Rady.

Zastrzeżenia do podejmowanej uchwały miał radny Łukasz Pracoń. Interesowało go, jaki jest roczny dochód miasta z tytułu użytkowania wieczystego tej nieruchomości. – Czy jest zasadne pozbywanie się stałego rocznego dochodu na rzecz jednej konkretnej sumy, nie widomo jeszcze jakiej. Nie mamy operatu szacunkowego i nie mamy wiedzy jaka będzie kwota tej sprzedaży – mówił. W podobnym tonie mówił radny Antoni Kucharski. – Czy sprzedaż jest zasadna w tym okresie. Wiemy, co się dzieje na rynku nieruchomości. Ceny z dnia na dzień idą w górę – dodał.

- Reklama -

Z kolei radny Jan Skrok zaznaczył, że wieczyste użytkowanie to “spadek” po czasach PRL. – Było ono ustanowione po to, aby człowiekowi nie dać własności, aby człowiek wiedział, że zależy od Państwa i Państwo może w każdej chwili wypowiedzieć wieczyste użytkowanie. Oczywiście, że pozbywamy się dochodów bieżących, ale my to robimy konsekwentnie i dosyć długo. Myślę, że za późno rozpoczynamy dyskusje czy pozbywać się wieczystego użytkowania. Jest to zasadne i słuszne. Skończmy z tą schedą – podkreślał.

Burmistrz Janusz Rosłan wyjaśnił, że do Urzędu wpłynął wniosek z prośbą o sprzedaż tej nieruchomości. – Proszę zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Jeśli taki wniosek wpłynął, ja byłem zobowiązany przedstawić go odpowiedniej Komisji, a następnie zaproponować w porządku obrad – mówił.

Ostatecznie radni wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości.

Pieniądze
Pieniądze

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.