- Reklama -

- Reklama -

Centrum Nauki Kopernik w Biłgoraju

We wtorek w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbyły się pokazy zorganizowane przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas wystawy, angażujące eksponaty interaktywne pozwalały uczniom na doświadczanie praw nauki.

12 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju odbyła się wystawa pod nazwą „Eksperymentuj!”. Podczas niej angażujące eksponaty interaktywne pozwalały uczniom na doświadczanie praw nauki.

– Cieszymy się z drugiej już wizyty “Naukobusa” z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole. Jeszcze przed pandemią odbyła się pierwsza wystawa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Tak jak poprzednio młodzież miała możliwość nie tylko oglądać wystawę, ale również przeprowadzać doświadczenia – mówi Marian Kurzyna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju.

- Reklama -

“Naukobus” specjalnie przyjechał z Warszawy z rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

– W ramach pokazów uczniowie mieli możliwość własnego eksperymentowania z dziedziny fizyki, chemii, biologii, a nawet geografii. Dla współczesnego ucznia doświadczenia na przykładzie różnych maszyn dają dużo większy efekty niż teoria, a ponadto uczeń ma możliwość rozwinąć swoje specjalne zainteresowania w różnych dziedzinach nauki – dodaje dyrektor szkoły.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.