- Reklama -

Spotkanie na granicy

Już po raz 33. na styku gmin Obsza i Stary Dzików odbyły się Spotkania z Kulturą. Jak zwykle była wspaniała atmosfera i mnóstwo atrakcji.

Tradycji, która sięga już trzech dekad, stało się zadość. Na polach pomiędzy Wolą Obszańską w gminie Obsza a Moszczanicą w gminie Stary Dzików bawili się mieszkańcy obu gmin. Działo się to za sprawą odbywającego się tu corocznie festiwalu „Spotkania z Kulturą”.

– W tym roku nasze Spotkania z Kulturą są nieco inne, bo wyjątkowo nie pada deszcz. Ale czy w deszcz, czy w słońcu, zawsze przychodzi do nas publiczność i jest wspaniała atmosfera. Potwierdza to, że ludzie chcą tu przyjeżdżać i takie imprezy są potrzebne – mówi w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską Bożena Bednarczuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.

- Reklama -

Dodaje, że spotkania zawsze odbywają się w podobnej formule. Najpierw jest konkurs kulinarny, w którym udział biorą panie z zespołów śpiewaczych czy Kół Gospodyń Wiejskich z obu gmin. – W tym roku hasłem przewodnim były potrawy z kaszy gryczanej i malin. Najlepiej smakowały jurorom gołąbki z kaszy gryczanej, które przyrządziły panie z Woli Obszańskiej, laureatki już wielu edycji konkursu. Ich konkurencja postawiła na bardziej nowatorskie wykorzystanie tradycyjnych produktów w kuchni. Ale dania, które nagrodziliśmy, były bezkonkurencyjne w smaku i nawiązywały do kuchni tradycyjnej, a na tym nam najbardziej zależy – wyjaśnia dyrektor GOK-u.

Na leśnej scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci i młodzież z obu gmin. Swoje umiejętności zaprezentowali wychowankowie ogniska muzycznego działającego przy GOK w Obszy i Gminna Orkiestra Dęta z Obszy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się występy gości, a był to ukraiński zespół taneczny „Polanie znad Dniepru” z Kijowa i dziecięcy zespół pieśni i tańca „Krakusy” z Los Angeles w USA. Te polonijne zespoły prezentowały nie tylko tradycyjny polski folklor, ale także pieśni i tańce krajów zamieszkania.
W wieczornej części zabawy koncert dał zespół Freeborn Brothers i Power Play. Nocną zabawę poprowadził zespół Focus-Live.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.