- Reklama -

Śpiewali na chwałę Bogu

 

9 lipca w Biłgoraju odbyła się 18. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO. Całość wydarzenia rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP, a przewodniczył jej ks. bp Marian Rojek. W tym roku festiwal miał nową odsłonę. Odbyła się uroczysta Gala, w trakcie której laureaci plebiscytu muzycznego Katolickiego Radia Zamość otrzymali nagrody. Posłuchać ich można było również podczas prezentacji festiwalowych.

 Najlepiej wykonany utwór podczas festiwalu został zaprezentowany przez solistę Mariusza Mądrzaka z Zamościa. Jego tytuł brzmi "Dzielmy się wiarą". Jak podkreśla wokalista, Biłgoraj jest mu niezwykle bliski. Występował już na scenie Soli Deo. To tutaj rozpoczęła się jego przygoda ze śpiewaniem na chwałę Bogu. Kilkanaście lat temu podczas pielgrzymki do Częstochowy napotkał w Biłgoraju scholę. Miała ona próbę przed Apelem Jasnogórskim przy jednej z biłgorajskich parafii. – Na tym teraz polega moje życie. Jeżdżę od miasta do miasta i staram się o Panu Bogu rozmawiać. Dla mnie śpiew to najlepsza modlitwa. Tak najlepiej mi się z Panem Bogiem rozmawia – mówił. W kategorii solista Katolickiego Radia Zamość z okazji 25-lecia diecezji zamojsko-lubaczowskiej I miejsce zajął Mariusz Mądrzak, III miejsce – Jerzy Parol również z Zamościa, a II miejsce Agata Burda z Józefowa. W kategorii zespół III miejsce zajął zespół KANAAN z parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju. II miejsce zdobył zespół RUAH ELOHIM w parafii pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie. Zwycięzcą w tej kategorii została Schola z parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Nagrodą dla zwycięzców będzie nagranie płyty w studiu Katolickiego Radia Zamość. Miejmy nadzieję, że

W trakcie trwania festiwalu odbył się diecezjalny finał akcji "Kilometry Caritas". Wszystkie zebrane pieniądze przez Szkolne Koła Caritas w całej diecezji zostały przywiezione do Biłgoraja i po zamianie na nominały 1 zł były przyklejane do taśmy. W ten sposób udowadniano, że dobro można zmierzyć. W tym wypadku kilometrami. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

- Reklama -

Festiwal uświetnił występ zespołu "Siewcy Lednicy" znanego ze spotkań młodych Lednica 2000.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Nadzieja" działające przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie. Współorganizatorami są: Komitet Organizacyjny SOLI DEO, KSM "Serce", Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Biłgoraj oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.