Smakuj i wspieraj Igunię!

Już w najbliższą niedzielę (9 września) na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbędzie się II Biłgorajski Festiwal Smaków. To festyn połączony z akcją charytatywną dla Igi Karczmarczyk, która jest chora na rdzeniowy zanik mięśni.

Już po raz drugi Biłgorajski Festiwal Smaków organizuje Centrum Kultury Niezależnej POGOTOWIE. Po raz kolejny wystawcy zaprezentują smakoszom dobre, tradycyjne jedzenie. Odbędą się także warsztaty kulinarne. Impreza będzie połączona z akcją charytatywną na rzecz malutkiej Iguni Karczmarczyk z Biłgoraja, która jest chora na nieuleczalną i szybką postępującą chorobę.

Wśród dodatkowych atrakcji będą m.in. dmuchane zjeżdżalnie, animacje dla najmłodszych, występ kabaretu Czwarta Fala, który jest znany z takich hitów jak „Wieśka Tico” czy „Mój passat robi we wsi szum”, i koncert zespołów MDK i Big Bandu pod batutą Czesława Pachuty.
Pomysł zorganizowania akcji charytatywnej spotkał się z aprobatą wielu osób. Swój udział w II Biłgorajskim Festiwalu Smaków zapowiedziało już ponad 20 wystawców, wciąż zgłaszają się kolejni. – Zapowiada się, że tegoroczny Festiwal będzie bardzo bogaty i różnorodny. Swój udział potwierdziły panie z kilku Kół Gospodyń Wiejskich, więc będzie kuchnia tradycyjna – chleby, pierogi, miody, przetwory i inne smakołyki. Będzie także stoisko ze zdrową żywnością, dwie pierogarnie (w tym jedna ekologiczna naszykuje pierożki z buraczkami czy kozim serem) dwóch producentów piwa, kuchnia indyjska, będzie więc w czym wybierać – mówi Andrzej Klucha, pomysłodawca i organizator imprezy.
– Oprócz stoisk z żywnością będą także warsztaty kulinarne, gry i atrakcje z animatorem dla dzieci oraz konkursy dla publiczności. W tym roku udało nam się pozyskać także fundusze na koncert. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Czwarta Fala, twórca takiego przeboju, jak „Wieśka Tico” – dodaje.

Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w Festiwalu. Można zgłaszać się telefonicznie: 509 655 124. Zapisy wciąż trwają!
Można także wspomóc akcję charytatywną, przekazując własne przetwory czy wypieki wystawcom. Telefon kontaktowy: 605 955 601.

A my już dzisiaj zapraszamy na II Biłgorajski Festiwal Smaków w niedzielę 9 września!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.