Szkolenie język ang/niem/ros

Miał dwa promile i jechał samochodem

27-latek z gminy Biłgoraj odpowie za swój wybryk. Pomimo swojej nietrzeźwości postanowił prowadzić samochód. Mężczyzna został zatrzymany przez biłgorajską drogówkę wczoraj wieczorem w Korytkowie Dużym.

Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Zdecydowanie zmienia się zdolność oceny sytuacji, a czas reakcji wydłuża się. Wsiadając za kierownicę po alkoholu stanowimy zagrożenia dla zdrowia i życia nie tylko swojego ale też innych użytkowników drogi. Pomimo wielu apeli policji wciąż są osoby, które pomimo spożytego alkoholu wsiadają za kierownicę.

Przykładem jest 27-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Mężczyzna, który kierował oplem został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego biłgorajskiej komendy wczoraj około godziny 20:00 w Korytkowie Dużym. Jak wykazało badanie alkomatem kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do mężczyzny blankiet prawa jazdy. 27-latek stanie przed sądem. Zgodnie z polskim prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku za kierownicą. Nie kierujmy jeśli piliśmy alkohol, nawet jeśli jego ilość była niewielka! Reagujmy również jeśli widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę samochodu czy jednośladu po alkoholu. Nasza reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.