Automax

Samorządy z Kukizem

Po sukcesie wyborczym w 2015 roku zarówno w wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych oraz sukcesach pracy Klubu Parlamentarnego Kukiz`15 w Sejmie Paweł Kukiz oraz posłowie Kukiz`15 zgłosili nowy i rewolucyjny pomysł na współpracę z obywatelami, lokalnymi środowiskami, stowarzyszeniami, działaczami oraz liderami.
– Nasz projekt jest otwarciem na każdego uczciwego człowieka i zaproszeniem go do współpracy w wyborach samorządowych w 2018 r. Projekt otwiera każdemu możliwość kandydowania wbrew partiom politycznym. Na naszej stronie każdy będzie mógł zgłosić się do współpracy w samorządzie i do kandydowania na wszystkie szczeble w najbliższych wyborach samorządowych. Paweł Kukiz i wszyscy posłowie naszego Ruchu będą uczestnikami projektu, który daje niepowtarzalną szansę na zgłoszenie się i korzystanie z możliwości szkoleń oraz kandydowania na listach ruchu Kukiz`15 lub z jego poparciem w lokalnych komitetach. W ten sposób otwieramy samorząd dla obywateli, a nie tylko członków partyjnych klanów i lokalnych układów. Tworzy to dla Ciebie szansę, aby zostać Prezydentem/Burmistrzem Miasta, Radnym Sejmiku Wojewódzkiego, Radnym Powiatu czy Gminy, bez oddawania swojej suwerenności, poczucia dumy czy zwykłej uczciwości partiom politycznym – czytamy na stronie internetowej samorzadyzkukizem.pl. – Zacznij realizować swoje dotychczasowe działania z poparciem Ruchu Kukiz`15, na który składają się szerokie organizacje i Stowarzyszenia. Wymagamy od Ciebie uczciwości i działania. Dla nas liczy się obywatel, a nie partyjna legitymacja. Potrzebujemy się wzajemnie, aby oddać samorząd obywatelom! – pisze Paweł Kukiz.
Każdy może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach samorządowych. Wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę – wybory do Sejmiku Wojewódzkiego, Rady Powiatu, Rady Miasta czy Gminy czy wybory wójta lub burmistrza. Można pomóc także w inny sposób, pomagając kandydatom czy angażując się w projekty samorządowe. Projekty mają na celu stworzenie Rankingu Radnych Gmin i Powiatów, Mapy Wydatków Gminy czy Mapę Gminnych Rejestrów Umów. – Partie polityczne nie chcą mieć kompetentnych obywateli – my zaś ich potrzebujemy i dlatego wzajemnie musimy sobie pomóc – dodaje Paweł Kukiz i zaprasza do współpracy. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.