- Reklama -

Sala gotowa. Czekają na sprzęt od RMF FM

Mimo wakacji w Szkole Podstawowej w Bukowinie było gwarno i pracowicie. Wszystko za sprawą projektu "Lepsze jutro z RMF FM", który to realizowany jest w tej placówce. Przypomnijmy, że o problemach, potrzebach, ale i marzeniach uczniów napisali do radia nauczyciele szkoły: Irena Klecha, Anna Schab oraz Wojciech Rzeźnik. Opisali sytuację placówki i wysłali zgłoszenie do akcji "Lepsze jutro z RMF FM 2017", wierząc, iż tym razem może się udać.

Tak też się stało. Remonty ruszyły pełną parą. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego rodzice uczniów przyszli, aby społecznie zdemontować starą podłogę. Nową podłogę zasponsorował RMF FM. Wykonano wylewki i położono linoleum. Wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko pokrył natomiast koszty wygładzenia i pomalowania ścian oraz instalację drzwi antywłamaniowych. Sala została wyposażona też w nowe grzejniki.

- Reklama -

Wszystko jest już gotowe. Teraz wszyscy czekają na przyjazd ekipy RMF FM, która przywiezie meble i niezbędny sprzęt multimedialny. Będą to m.in. krzesełka, stoliki, tablica interaktywna, słuchawki, oprogramowanie do nauki języków, pomoce dla nauczycieli oraz rolety wewnętrzne. Jak mówi dyrektor szkoły Irena Klecha nastąpi to już lada dzień, bo 6-7 września. Wielki finał zaplanowano na 8 września. Wtedy też społeczność szkolna podziękuje ekipie RMF FM za nowoczesną pracownię językową. 

Dyrekcja i nauczyciele placówki są zgodni w tym, że odpowiednio wyposażona pracownia pozwoli na większą efektywność nauczania, skuteczne doskonalenie wymowy oraz umiejętności rozumienia ze słuchu, usprawni pracę indywidualną uczniów i pracę w grupach. Dzięki niej uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mieli możliwość nauki w sposób dostosowany do ich potrzeb i możliwości, dlatego są bardzo wdzięczni ekipie RMF FM za taki prezent.  

Wsparcie w ramach akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM oprócz szkoły w Bukowinie otrzymają Szkoła Podstawowa nr 4 w warmińsko-mazurskim Morągu (tam stworzona zostanie nowoczesna pracownia komputerowa), placówka w Kluczborku na Opolszczyźnie (wyposażona będzie tam klasa matematyczna), szkoła w małopolskich Raciechowicach (powstanie tam profesjonalna pracownia chemiczno-biologiczna) oraz niewielka podstawówka nr 5 w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku (nowoczesna pracownia polonistyczna).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.