- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Są próby samobójcze i uzależnienia. Pomagają w Biłgoraju

- Są różne sytuacje. Przemoc w rodzinie, konflikty, problemy wychowawcze, próby samobójcze, uzależnienia, kłopoty finansowe, długotrwałe bezrobocie, problem samotności starszych osób, silne przeżywanie żałoby - mówi Ilona Dzido, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju. Pomoc jest absolutnie bezpłatna i całodobowa. W Biłgoraju jest też specjalny ośrodek dla tych, którzy wymagają izolacji od aktualnego miejsca zamieszkania.

- Reklama -

W jaki sposób można uzyskać pomoc? Trzeba do przyjść, zadzwonić, umówić się na spotkanie?

Pomoc jest głównie udzielana w naszej siedzibie przy ulicy Wira Bartoszewskiego 10 w Biłgoraju. Wcześniej należy skontaktować się z Ośrodkiem lub przyjść osobiście i ustalić termin spotkania z wybranym specjalistą: psychologiem, prawnikiem lub mediatorem. W wyjątkowych sytuacjach świadczymy również pomoc i wsparcie w środowisku osoby doświadczającej kryzysu i ma to miejsce np. przy niepełnosprawności ruchowej osoby potrzebującej wsparcia, przy próbie samobójczej, przy wypadku samochodowym etc. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Skorzystać z wybranego poradnictwa można również anonimowo i w formie teleporady. Jedynie w sytuacji osoby ubiegającej się o udzielenie schronienia w hostelu wymagamy podania danych osobowych.  Każdy może przyjść od poniedziałku do piątku od 7:30 do 19:30 albo zadzwonić 84 686-41-82. Nagłe przypadki kryzysowe traktujemy priorytetowo i interweniujemy natychmiast.

toyota Yaris

Co, jeśli trudna sytuacja zdarzy się na przykład w nocy?

Poza godzinami pracy OIK-u również istnieje możliwość skorzystania z pomocy, gdyż nasz telefon stacjonarny jest przekierowany na komórkę osoby pełniącej całodobowy dyżur i będącej w gotowości udzielenia pomocy. Jeżeli na przykład  kobieta po domowej awanturze jest w niebezpieczeństwie i ucieka z domu z dziećmi o 3 w nocy, to może do nas zadzwonić.  My ją od razu przyjmiemy, udzielimy schronienia i wsparcia psychologicznego.

Czym jest hostel prowadzony przez Ośrodek?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jeśli ktoś wymaga izolacji od aktualnego miejsca zamieszkania,  nieodpłatne udzielamy schronienia  w hostelu prowadzonym przez Ośrodek. Pomieszczenia hostelowe są w pełni przystosowane, wyposażone w sprzęty AGD, RTV, przedmioty kuchenne. Do dyspozycji jest  łazienka i pokój dzienny. Pomieszczenia są kompleksowo wyposażone. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby przychodzące do nas są  świadome zagrożenia, w jakim żyją i planują wyprowadzkę z wyprzedzeniem. Jednak zdarzają się i takie sytuacje,  kiedy ktoś niespodziewanie  ucieka  przed przemocą domową, pożarem, powodzią, w związku z czym nie ma możliwości zabrania nawet osobistych rzeczy z domu. Hostel jest kompleksowo wyposażony i przygotowany również na takie sytuacje.

Jak długo takie osoby mogą mieszkać w hostelu?

(…)

Cała rozmowa tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”.  Czym jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej i czym się  zajmuje? Jakie warunki trzeba spełniać, by skorzystać ze wsparcia Ośrodka? Jak długo takie osoby mogą mieszkać w hostelu? O tym m.in. przeczytacie w „Nowej Gazecie Biłgorajskiej”.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.