- Reklama -

- Reklama -

Są pieniądze na szkolenia młodych piłkarzy

Jest decyzja o przyznaniu Klubowi Sportowemu "Łada 1945" w Biłgoraju dotacji w wysokości 20 tys. zł. – To dla nas spory zastrzyk finansowy. Pieniądze te przeznaczymy na szkolenie młodzieży – mówi w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską Mariusz Polowy, sekretarz zarządu.
Obecnie klub prowadzi IV-ligową drużynę piłkarską, dwie grupy juniorów i jedną seniorów. Utrzymanie kadry szkoleniowej, wyjazdy na mecze i obozy, opłaty związkowe oznaczają spore wydatki, a dotacji z Urzędu Miasta często nie wystarcza na pokrycie wszystkiego. Dlatego pozyskanie każdej złotówki cieszy. – Już wcześniej mieliśmy okazję współpracować z posłanką Agatą Borowiec i oceniamy tę współpracę bardzo dobrze. Przekazała nam ona 11 piłek bardzo dobrej jakości, a teraz udało się pozyskać kolejne wsparcie, za co bardzo dziękujemy. Liczymy, że ta współpraca będzie także kontynuowana w przyszłości – mówi dalej Mariusz Polowy. 
Posłanka Agata Borowiec już wcześniej rozpoczęła współpracę z biłgorajskim klubem sportowym. W kwietniu br podczas podczas meczu Łada Biłgoraj – Hetman Zamość przekazała naszym zawodnikom 11 piłek szkoleniowych. Na tym nie skończyła się pomoc dla biłgorajskich piłkarzy. Właśnie sfinalizowana została procedura otrzymania wsparcia przez Klub Łada Biłgoraj.
Pieniądze z otrzymanej dotacji zostaną przeznaczone na szkolenie młodzieży z grupy juniorów młodszych i juniorów starszych. Młodzież z biłgorajskiego klubu wyjechała na obóz w Mielniku nad Bugiem. Młodzi piłkarze nie tylko szkolili swoje umiejętności sportowe, ale także zwiedzali okolicę i aktywnie spędzali czas wolny! Z pozyskanych środków zostaną także zakupione stroje meczowe i treningowe oraz sprzęt sportowy. 
– Obóz był znakomitą formą przygotowania do rozgrywek ligowych. Dzięki niemu juniorzy młodsi nie mają sobie równych w całej lidze. Trochę gorzej jest z juniorami starszymi, których niestety trapią teraz kontuzje i ich wyniki nie są najlepsze, ale stopniowo wszystko wraca do normy. Na obóz zakupiliśmy trochę sprzętu i strojów, które teraz oczywiście nadal służą drużynom – opowiadają działacze Klubu. – Pozostała część pieniędzy będzie przeznaczona m.in. na komplet dresów dla juniorów i sprzęt sportowy, m.in. piłki i rękawice bramkarskie, które bardzo często się zużywają. – Przygotowujemy się także do organizacji kolejnej edycji Ligi Mistrzów Przedszkolaka – turnieju piłki nożnej dla najmłodszych mieszkańców Biłgoraja. W tym roku rozszerzamy formułę i zapraszamy do udziału przedszkola z terenu całego powiatu. Impreza odbędzie się w grudniu w hali OSiR – kontynuują.
Piłkarze przygotowali i wręczyli posłance podziękowanie, w którym wyrazili swoją wdzięczność za wsparcie Klubu Sportowego Łada 1945 Biłgoraj oraz działalność na rzecz aktywności fizycznej dzieci i młodzieży z powiatu biłgorajskiego, a także propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.