- Reklama -

- Reklama -

„Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” – ogólnopolski sukces wychowanków MDK

Pierwsza nagroda dla Izabeli Pogorzelec, wyróżnienia dla Adama Szubiaka i Olgi Goch oraz pięć prac zakwalifikowanych do wystawy – to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w 4. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”. Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury w Łapach.

Na konkurs wpłynęły 704 prace plastyczne ze 122 placówek – szkół, świetlic, domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej oraz zgłoszeń indywidualnych. Komisja obradująca pod przewodnictwem Dariusza Gumowskiego – po obejrzeniu i ocenie prac – postanowiła przyznać 24 nagrody, 36 wyróżnień i 171 kwalifikacji do wystawy.

Kat. 10-12 lat

I Nagroda – Izabela Pogorzelec

- Reklama -

Spośród podopiecznych Anny Świcy najwyżej oceniona została praca malarska autorstwa dwunastoletniej Izabeli Pogorzelec. Iza zdobyła I nagrodę w kategorii wiekowej 10-12 lat. Wyróżnione zostały dwie prace. Pierwsze wyróżnienie otrzymał ośmioletni Adam Szubiak, którego praca oceniana była w kategorii 7-9 lat, natomiast w kategorii 13-15 lat wyróżniono pracę trzynastoletniej Olgi Goch. Kwalifikacje do wystawy zdobyły: Lilianna Obszyńska (lat 8), Lena Kanty (lat 11), Magdalena Legieć (lat 14), Antonina Tutka (lat 13) i Wiktoria Szabat (lat 13). Wszyscy laureaci biorą udział w zajęciach plastycznych prowadzonych w pracowni Tęczowa Malarnia.

Celem imprezy jest pobudzanie kreatywności i wrażliwości twórczej dzieci i młodzieży do przedstawienia w formie plastycznej piękna i majestatu rzek w różnych porach roku, ukazania ich różnorodności i fascynujących zjawisk dziejących się nad ich brzegami.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Anna M. Świca

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.