- Reklama -

Rozpoczęły się matury. W Biłgoraju zdaje je 770 uczniów

W poniedziałek 8 czerwca przed biłgorajskimi szkołami oraz na ulicach Biłgoraja spotkać można elegancko ubranych uczniów. To absolwenci, którzy właśnie piszą egzamin dojrzałości z języka polskiego. Choć w czasie pandemii nie było im łatwo przygotowywać się to tego poważnego sprawdzianu wiedzy, to do swoich szkół idą z uśmiechem i podniesioną głową. Matura rozpoczęła się o godzinie 9.00.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju do egzaminu przystąpi 243 uczniów, ze względu na epidemię piszą go aż w 10 pomieszczeniach (sali gimnastycznej, auli konferencyjnej oraz w salach lekcyjnych). W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju matury pisze dziś 205 osób. W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących tegoroczny egzamin dojrzałości zdaje 177 uczniów, zaś w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących na egzaminie dojrzałości spotka się 59 uczniów.

Zatem w czterech szkołach średnich podlegających bezpośrednio pod Starostwo Powiatowe w Biłgoraju do matur przystępuje w tym roku 684 uczniów.

Na terenie Biłgoraja oraz powiatu biłgorajskiego funkcjonują jeszcze trzy inne szkoły średnie, w których młodzież również przystępuje do egzaminu dojrzałości.

W Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju, który podlega pod Ministrostwo Ochrony Środowiska, w tym roku do egzaminu maturalnego przystępuje 56 uczniów.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju tegoroczne egzaminy dojrzałości zdają 24 osoby. 

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu, które bezpośrednio podlega pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym roku do matury przystępuje 6 uczniów.

- Reklama -

W tym wyjątkowo trudnym czasie pandemii z narzuconymi obostrzeniami maturę zdawać będzie  770 absolwentów szkół średnich z terenu miasta Biłgoraja oraz powiatu biłgorajskiego.

W poniedziałek 8 czerwca uczniowie zmagają się z językiem polskim, pisząc egzamin na poziomie podstawowym, a po południu na poziomie rozszerzonym.

We wtorek 9 czerwca czeka ich sprawdzenie wiedzy z matematyki, w środę zaś przystąpią do egzaminów z języka angielskiego.

Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia, wiary w siebie podczas zdawania egzaminu dzisiaj oraz w kolejnych dniach.

 

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.