- Reklama -

- Reklama -

Rozpoczął się IX Festiwal Kultur (zdjęcia)

Pomimo deszczu i konieczności zmiany planu, rozpoczął się Festiwal Kultur w Biłgoraju. Przez trzy dni gwiazdy z Kolumbii, Ukrainy i Polski będą zabawiać gości przychodzących pod letnią scenę BCK (lub w razie deszczu do sali widowiskowej BCK)

- Reklama -

Na Placu Wolności przy fontannie o godzinie 19 miało nastąpić uroczyste otwarcie Festiwalu Kultur. Niestety ulewa pokrzyżowała uczestnikom plany i impreza odbyła się w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

W koncercie inaugurującym Festiwal wystąpiły trzy zespoły:
Compañía Artística y Cultural Sintana” z Bogoty w Kolumbii,   „Skrzydło łabędzie” z Nowowołyńska w Ukrainie. Nie zabrakło również dwóch zespołów  naszej lokalnej Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”. Festiwal Kultur jest inauguracją Festiwalu „Warszawa Singera”.

- Reklama -

Sala widowiskowa nie była wypełniona po brzegi, ale przybyli goście dobrze się bawili. Festiwal otworzył burmistrz Janusz Rosłan następnie gospodarze, czyli grupa Pokolenia rozpoczęła go tradycyjnym Polonezem.

Program na sobotę i niedzielę oraz więcej o tegorocznym Festiwalu Kultur – znajdziecie tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/znamy-program-festiwalu-kultur-w-bilgoraju/

 

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.