- Reklama -

- Reklama -

Rolnicy z powiatu mobilizują się do strajku (film)

W czwartkowe przedpołudnie 17 lutego 2022 r. w Biłgoraju odbyła się konferencja przedstawicieli Agrounii. Po ubiegłotygodniowym proteście, który miał miejsce również w Biłgoraju, rolnicy zapowiedzieli kolejne akcje. W najbliższą środę przedstawiciele naszego powiatu planują wyjechać na strajk do Warszawy. Można jeszcze dołączyć.

- Reklama -

O strajku rolników w Biłgoraju pisaliśmy już w artykule pt. Biłgoraj: Rolnicy strajkowali (zdjęcia i filmy) – kliknij tutaj.

toyota Yaris

Na czwartkowe spotkanie przybyli rolnicy z terenu naszego powiatu oraz województwa, którzy mobilizują się do strajku w Warszawie. Planują również przetransportować ze sobą ciągniki rolnicze. Podczas spotkania omawiana była trudna sytuacja w rolnictwie oraz ich postulaty.

Przedstawiciele Agrounii nie zostali zaproszeni do udziału w rozmowach na temat Zielonego Ładu. Czujemy się zlekceważeni. 9 lutego w naszym województwie odbyły się 3 protesty ostrzegawcze m.in. w Biłgoraju, Lublinie i Łukowie. W środę 23 lutego 2022 odbędzie się protest w Warszawie. Oczekujemy od premiera spotkania i rozmów w celu wprowadzenia postulatów, o które walczymy – mówi Jarosław Miściur, przedstawiciel Agrounii w województwie lubelskim.

Posłuchaj konferencji rolników (Jarosław Miściur) nagranie audio.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Postulaty przedstawiają Jarosław Miściur oraz Żaneta Karczmarczuk:

Zapraszam wszystkich rolników z naszego regionu na protest do Warszawy. Zbiórka w najbliższą środę 23 lutego 2022 r. o godzinie 5 w Biłgoraju – mówi Rafał Kosmala, organizator biłgorajskiego strajku. – Wcześniej należy zadzwonić i poinformować o tym w celu rezerwacji miejsca na wyjazd – dodaje.

Kontakt telefoniczny do organizatora: 693 983 366 lub 783 830 909 (Rafał Kosmala).

Główne postulaty:
1. STOP DROŻYŹNIE – obniżenie marż nawozów, energii, gazu, paliwa w spółkach Skarbu Państwa
2. NIE dla Zielonego Ładu, który dobije polskie rolnictwo oraz horrendalnie podniesie ceny jedzenia
3. System ubezpieczeń dla rolnictwa
4. Oddłużenie polskiej wsi
5. Zaprzestanie inwigilacji
6. Wprowadzenie pakietu AGROunii
7. Stabilizacja i rozwój dla producentów żywności, aby w marketach było ponad 70% polskiej żywności pochodzącej od polskich rolników

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Wieśmak mówi

    A tym z miasta kto na siłę wciskał kredyty we frankach? Jakoś mogą szumieć ti i rolnik może. Poczekajcie niech rolnicy przez rok zaprzestaną uprawy to będziecie liście z drzew jeść.

  2. Tomasss mówi

    oddłużenie polskiej wsi? To kredyty im na siłe ktoś wciskał?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.