- Reklama -

- Reklama -

Rodzina zdrowa i aktywna

Od 1 kwietnia 2017 roku jest realizowany projekt "Aktywna Rodzina" współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w roku 2017. Główny cel projektu to rozwinięcie edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych u rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, matek powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka dzięki udzieleniu bezpośredniego i systematycznego ich wsparcia.
W ramach projektu w Biłgoraju utworzone zostało Biura Wsparcia Rodziny. Jednostka ta odpowiedzialna jest za udzielanie bieżącego i bezpośredniego wsparcia osobom samotnie wychowującym dzieci, rodzicom w trudnej sytuacji materialnej, matkom powracającym na rynek pracy po urodzenia dziecka z całego powiatu biłgorajskiego. 
W sierpniu zorganizowane były zajęcia rozwijające edukację obywatelską i kompetencje społeczne, dotyczące bezpieczeństwa rodzin, diety i zdrowia oraz przedsiębiorczości.
– Włączenie się osób samotnie wychowujących dzieci, rodziców w trudnej sytuacji materialnej, matek powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, ­ w tym osób niepełnosprawnych ­ do aktywnej partycypacji w sprawach publicznych bardzo często wymaga przełamania oporów i obaw. Ta grupa społeczna, w szczególności w małych miejscowościach na wschodzie kraju potrzebuje wsparcia w kluczowych dla życia obszarach, gdzie dostęp do aktywności, edukacji i doradztwa jest ograniczony lub płatny – mówi Łukasz Kwiatkowski, prezes FRAS Wspólnota. – W powiecie biłgorajskim dostęp do wymienionych form aktywności jest znikomy. Powszechnym zjawiskiem jest także brak aktywnego udziału takich osób w życiu publicznym. Istnieje pilna potrzeba prowadzenia działań wspierających, doradczych i zachęcających, a naszym celem jest budowanie partnerskiej atmosfery dla tych osób – dodaje. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.