- Reklama -

- Reklama -

Przygotowania do remontu drogi

Informacje o planowanych pracach przy przebudowie drogi przedstawił wójt gminy. Wspomniał on, że trwają prace przy projektowaniu kształtu planowanej do przebudowy drogi 835 relacji Biłgoraj – Tarnogród. Odbyło się już kilka narad technicznych w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, w których uczestniczyli projektanci i wójtowie gmin.  
Planowane prace obejmują 25-kilometrowy odcinek drogi od ronda w Biłgoraju do granicy z województwem podkarpackim. Remonty odbywać się będą na terenie gmin Biłgoraj, Księżpol i Tarnogród. Obecnie trwają ustalenia, jaki dokładnie kształt będzie mieć droga po remoncie.
Okazało się, że rozwiązania zaproponowane przez projektantów są niezadowalające dla władz gminy Księżpol. Wieloletnią bolączką mieszkańców był zbieg dróg w Majdanie Nowym. To trudne skrzyżowanie niejednokrotnie było miejscem wypadków z udziałem pojazdów i pieszych. Priorytetowym zadaniem było więc wybudowanie ronda w tym miejscu.
Jak informował wójt Lech Rębacz, Zarząd Dróg Powiatowych stwierdził, że połączenie pięciu dróg nie będzie możliwe. – Po pierwszej naradzie dowiedziałem się, że rondo w Majdanie jest planowane, ale dalej, żeby droga z Rogali była odcięta i bez możliwości wjazdu na rondo, a włączona droga na Tomaszów Lubelski, Było to rozwiązanie co najmniej dziwne – mówił podczas sesji wójt Lech Rębacz. Według wstępnych planów nie było możliwe także ujęcie drogi do tartaku od strony drogi wojewódzkiej, a także wjazdów do kilku gospodarstw. Problemowy był także zjazd z drogi wojewódzkiej w prawo w miejscowości Płusy, gdyż kąt nachylenia terenu w tym miejscu był zbyt duży. W planach nie było także żadnych dróg serwisowych na terenie gminy. 
Takie rozwiązania były nie do przyjęcia. Jako przykład dobrego funkcjonowania połączenia kilku dróg wójt gminy podał rozwiązania przy rondzie na ul. Tarnogrodzkiej w Biłgoraju. W tym miejscu także łączy się pięć ciągów komunikacyjnych, ale rondo tak zostało zaplanowane, że jest dojazd z każdej strony. Także Korczów w gminie Biłgoraj został zaplanowany bardzo dobrze. Poprawiony będzie chodnik dla pieszych, będzie także droga serwisowa. W planach jest także wybudowanie ciągu dla pieszych od Tarnogrodu w kierunku Woli Różanieckiej. 
– Te wszystkie uwagi przekazaliśmy. Większość naszych postulatów została przyjęta. Znaleźliśmy pomoc i zaplanowany został każdy zjazd. W dalszym ciągu będziemy prowadzić rozmowy – zapewniał wójt gminy Księżpol. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.