- Reklama -

Rodzice nie chcą płacić za bilety

Do naszej Redakcji zadzwoniła jedna z matek uczestników, która narzekała na sytuację związaną z Ogólnopolskim Festiwalem "Pogodna Nutka". Festiwal co roku organizuje Biłgorajskie Centrum Kultury, cieszy się on dużym zainteresowaniem. 

Także w tym roku swój udział w festiwalu zadeklarowało ponad 70 solistów i zespołów z Lubelszczyzny, Podkarpacia i Małopolski. 

- Reklama -

Swój udział w przesłuchaniach zadeklarowali także podopieczni placówek z naszego terenu. Jednak fakt, że trzeba będzie zapłacić za bilet wstępu na koncert finałowy, wzbudził w niektórych mieszane uczucia. – Poczułam się zdegustowana, że ja, jako rodzic potencjalnego laureata, nie będę mogła wejść na koncert finałowy. Każdy rodzic musi zapłacić za bilet wstępu. Niby wydatek nieduży, ale dla mniej zamożnej rodziny i dla dwóch rodziców jest to już 60 zł – mówi jedna z mam, która zadzwoniła do redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej. Czytelniczka wspomniała, że do tej pory nie było płatnych biletów na festiwalowe koncerty, a i wejścia na inne wydarzenia kulturalne w Biłgoraju są bezpłatne. – Rodzice wkładają dużo wysiłku w wykształcenie muzyczne dzieci. Dlaczego nie mogą obejrzeć swojego dziecka na scenie, tylko muszą zapłacić za taką przyjemność? Chcemy ludzkiego traktowania – skarży się mama uczestnika. Liczy, że przy pomocy naszego tygodnika jej głos zostanie wzięty pod uwagę.

Inne stanowisko w tej sprawie ma organizator festiwalu. Maryla Olejko, kierownik działu artystyczno-programowego BCK, twierdzi, że rodzice mogą nieodpłatnie wejść na przesłuchania konkursowe. Natomiast ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wejście na salę wszystkich uczestników, opiekunów i rodziców nie byłoby możliwe. – Mieszkańcy Biłgoraja nie są przyzwyczajeni do wydarzeń ogólnopolskich, jakim jest festiwal "Pogodna Nutka". My i tak dajemy bardzo dużo uczestnikom. Owszem, jest płatna akredytacja, ale w tym zapewniamy obiad dla każdego z uczestników. Biorąc udział w innych festiwalach, uczestnicy płacą po 100 zł wpisowego i nawet nie mają napojów – mówi. Pani kierownik wspomina, że koszt zorganizowania takiej imprezy wynosi blisko 5 tys. zł. BCK funduje laureatom także dyplomy i statuetki. Natomiast zysk ze sprzedaży biletów ma pokryć honorarium za występ Lubelskiej Federacji Bardów. Jej koncert odbędzie się po koncercie finałowym festiwalu. – Ten, kto nigdy nie zajmował się organizacją takiego wydarzenia, nie zdaje sobie sprawy, ile trzeba poświęcić na to czasu i wysiłku. Dając darmowe bilety rodzicom, nie wyrobilibyśmy się ani z miejscami, ani finansowo. Na koncert nieodpłatnie wejdą tylko uczestnicy i ich opiekunowie. Będzie to ponad 100 osób – mówi kierownik Olejko.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.