- Reklama -

- Reklama -

Remontów ciąg dalszy – będą utrudnienia

- Reklama -

Na kierowców czekają utrudnienia związane z okresowym zamknięciem kolejnych ulic na terenie naszego miasta. Potrwają one od 2 do 6 listopada. Wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

– 2 listopada (środa) zostanie zamknięta ul. Boh. Monte Cassino od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Bartoszewskiego,

Mulawa podziękowania

– 3 listopada (czwartek) zostanie zamknięta ul. Wiejska od ul. Kościuszki do ul. Żeromskiego,

– 3 listopada (czwartek) zostanie zamknięta ul. Bankowa od ul. Kościuszki do ul. Boh. Monte Cassino (brak wjazdu na plac PKS od strony ul. Bankowej),

– 3 listopada (czwartek) zostaną zamknięte skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ulicami: Partyzantów, Cicha i Wańkowicza,

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– 5 listopada (sobota) zostanie zamknięta ul. Boh. Monte Cassino od ul. Wiejskiej do ul. Bartoszewskiego (włącznie),

– 6 listopada (niedziela) pozostaną zamknięte wszystkie skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino od ul. Wiejskiej do ul. Bartoszewskiego (włącznie).

Jak zaznacza Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju, terminy remontów mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. Jednocześnie Zarząd Dróg Powiatowych zwraca się z prośbą do kierowców podróżujących po Biłgoraju o bezpieczną i ostrożną jazdę oraz stosowanie się do oznakowania.

Remontowane ulice miasta to strategiczne ulice dla rozwoju i funkcjonowania miasta powiatowego oraz rozwoju całego powiatu. Wniosek złożony został przez powiat w październiku 2015 roku, umowa o dofinansowanie z wojewodą lubelskim podpisana 17 marca 2016 r. Przebudowa ulic była niezbędna ze względu na ich stan techniczny. Należało także poprawić warunki bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Ulice miały zniszczoną nawierzchnię bitumiczną, w niektórych miejscach chodniki były uszkodzone lub w ogóle ich nie było. Nie był rozwiązany problem bezpieczeństwa rowerzystów.

Na wszystkich remontowanych ulicach zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna, wyremontowane będą chodniki, zatoki autobusowe i kanalizacja deszczowa. Powstanie nowe oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Na ul. Boh. Monte Cassino zostaną wydzielone i oznakowane pasy dla rowerzystów. Projekt, w ramach którego trwa przebudowa ulic, nosi nazwę „Poprawa dostępności komunikacyjnej ulic powiatowych Bohaterów Monte Cassino, Długiej, Gen. Komorowskiego, Bolesława Prusa oraz Bankowej i dróg wojewódzkich nr 835 i nr 858 w Biłgoraju”. W ramach tej inwestycji wyremontowane zostanie ponad 3 km dróg. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.