- Reklama -

Remiza w Rogalach gotowa (Film)

Zakończył się już remont remizy strażackiej w Rogalach. Wyremontowano nie tylko pomieszczenia starego budynku, ale również dobudowano nowe, w tym garaż na średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

26

Jednostka OSP Rogale funkcjonuje od ponad 50 lat. Jako druga jednostka w gminie działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2018 roku otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, na który nie było miejsca w starej remizie, dlatego została podjęta decyzja o jej wyremontowaniu. Łączny koszt remontu wyniósł 572 225,70 zł, a inwestycja została przewidziana na 3 lata.

– Rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Rogale to następna inwestycja, jaka jest realizowana na terenie naszej gminy. Myślę, że z tego obiektu będą korzystali mieszkańcy naszej gminy, przede wszystkim mieszkańcy miejscowości Rogale, strażacy z OSP, Koło Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości oraz zespół śpiewaczy – mówi Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.

Z uwagi na zakup nowego samochodu nie można było nie wybudować garażu, w którym będzie miał swoje miejsce. Ponadto z remizy korzystają nie tylko strażacy, ale również inne organizacje, na przykład Koło Gospodyń Wiejskich.

- Reklama -

– Po remoncie został wymieniony dach, wyremontowane łazienki, dobudowany aneks kuchenny i nowy garaż. Teraz dopiero mamy się czym pochwalić przed innymi miejscowościami – mówi Tadeusz Ździebło, kierownik zespołu “Od Nowa”.

Remont został rozłożony na trzy lata i zakończył się pod koniec 2020 roku i od tego czasu mieszkańcy wioski mogą cieszyć się z nowego budynku remizy. To jednak jeszcze nie koniec prac.

– Przed nami jeszcze trochę pracy, bo nie wszystko jest skończone. Chcemy wyposażyć kuchnię, aby móc organizować coś zarówno dla mieszkańców gminy, jak i naszej miejscowości. Niestety, na razie przeszkadza nam w tym pandemia – dodaje Wiesława Różańska, członek zespołu “Od Nowa”.

Inwestycja była bardzo potrzebna mieszkańcom miejscowości Rogale i udała się tylko dzięki zaangażowaniu  wielu osób, począwszy od mieszkańców, a skończywszy na politykach.

– Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom miejscowości Rogale zaangażowanym w budowę tego obiektu. W szczególności chciałbym podziękować strażakom z OSP KSRG Rogale, którzy dołożyli wszelkiego trudu, dzięki czemu ta inwestycja mogła być zrealizowana. W sposób szczególny chciałbym również podziękować parlamentarzystom. Bardzo dziękuję pani poseł Beacie Strzałce, marszałkowi województwa lubelskiego Michałowi Mulawie, radnemu Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorzowi Wróblowi oraz naszemu staroście, który zawsze jest zaangażowany w prace na rzecz naszej gminy, który zawsze z wielką troską zabiega o gminę Księżpol, panu Andrzejowi Szarlipowi – dziękuje Jarosław Piskorski. 

~Kuliński Michał

Remiza kiedyś

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.