- Reklama -

Rekuperacja, czyli dobra energooszczędna wentylacja do domu

Powietrze w domu musi być nie tylko wolne od wszelkich zanieczyszczeń, temperatura niezależnie od pory roku powinna być w pomieszczeniach mieszkalnych optymalna. Te dwa aspekty można łatwo wprowadzić do nowoczesnego energooszczędnego domu, wystarczy zainteresować się takim system jak rekuperacja. Za sprawą innowacyjnych rozwiązań dostarczane jest świeże powietrze z zewnątrz, przy jednoczesnym usuwaniu zanieczyszczonego dwutlenkiem węgla powietrza z pomieszczeń w domu. Nawiewane powietrze za każdym razem jest przefiltrowywane, tak żeby do pokoi nie dostały się jakieś negatywne czynniki. Warto zadbać o taką filtrację, dlatego że usuwa się wtedy z najbliższego otoczenia insekty, kurz czy smog. Takie czyszczenie powietrza nie jest jedyną zaletą tego nowoczesnego systemu, w sezonie grzewczym można docenić także to, że pomieszczenia mieszkalne są ogrzewane poprawnie, bez konieczności wydawania na to ogrzewanie dużej kwoty pieniędzy.

Jak sprowadzić taki system jak rekuperacja do własnego domu?
Ten złożony system można umieścić w każdym nowoczesnym domu, montaż polega na zainstalowaniu odpowiedniego rekuperatora oraz na umieszczeniu w domu niewidocznych dla mieszkańców kanałów wentylacyjnych. Rekuperacja poprawnie zamontowana jest w stanie działać bezawaryjnie przez wiele lat. Trasę kanałów zawsze dobiera się do ilości pomieszczeń, ich lokalizacji i innych czynników, które mogą być kwestią indywidualną, do tego, żeby można było poprawnie umieścić taki system w domu, potrzebne są sprzęt i dobre doświadczenie. Duże udogodnienie daje między innymi nieużytkowe poddasze, monter jest w stanie umieścić tam wiele kanałów wentylacyjnych. Dba się o to, żeby każde pomieszczenie umieszczone w domu było przez ten system wentylowane, nie tylko pokoje, ale także kuchnia, łazienka czy korytarz, wiatrołap.

- Reklama -

Ile kosztuje rekuperacja?
Biorąc pod uwagę to rozwiązanie, trzeba mieć na uwadze to, że koszt obejmuje kilka kwestii. Są to między innymi: rodzaj rekuperatora, metraż domu, ilość i rodzaj pokoi oraz innych pomieszczeń, które mają być objęte tym systemem, rodzaj montowanej instalacji. Rekuperacja powinna być montowana przez firmę mającą dobre opinie, polecaną przez innych klientów. Wówczas występuje gwarancja stałych kosztów, montowane elementy będą wysokiego gatunku, będzie można je bez przeszkód używać każdego dnia. System przyniesie wtedy więcej korzyści wszystkim członkom rodziny, taki koszt szybko się zwróci, cieszyć się bowiem będzie można dobrym zdrowiem, przebywając w domu.

 

”WOJWENT” Wieloch spółka jawna
www.wojwent.com
biuro@wojwent.pl
GSM: 662219907 ul. Leśna 12; 42-165 Lipie k/Częstochowy

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.