- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Radość dla najmłodszych

- Reklama -

Stowarzyszenie Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej w Soli zrealizowało  projekt pn. „Bajkowy Plac Zabaw”, którego celem było stworzenie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i minisiłowni zewnętrznej dla starszej młodzieży i dorosłych. Plac zabaw jest usytuowany za rzeką wśród zieleni, z dala od ruchliwej ulicy.

Plac zabaw został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury, zabawki oraz zestawy do ćwiczeń. Zapewne różnorodność nowych i bezpiecznych urządzeń zabawowych i siłowych sprawi, że zarówno dzieci, jak dorośli będą mieli większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym.  

Mulawa podziękowania

 Plac zabaw będzie miejscem, w którym będą organizowane cykliczne imprezy środowiskowe. Będzie to swoiste centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas. Plac zabaw połączony z „minisiłownią zewnętrzną” będzie dostępny bez ograniczeń dla wszystkich mieszkańców wsi Sól i Kolonii Sól. Dla potrzeb Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z siedzibą w Soli powstanie „Wiejski Regał z Książkami”, a biblioteka włączy się w działania, organizując  cykliczne spotkania z książką połączone z dobrą zabawą.

Stowarzyszenie Razem Łatwiej w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej jest grupą nieformalną działającą od kilku miesięcy. Celem Stowarzyszenia jest między innymi wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej, promocja zdrowego trybu życia oraz wspieranie różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku członkinie Stowarzyszenia zorganizowały zabawę andrzejkową w budynku OSP w Soli dla około 200 dzieci, organizują także warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, które później sprzedają na kiermaszach, a zysk przeznaczają na doposażenie przedszkola w Soli.

W bieżącym roku udało im się pozyskać dofinansowanie ze środków budżetu gminy Biłgoraj na realizację projektu „Sport to dobry wybór”, polegający na zorganizowaniu Rodzinnego Dnia Dziecka.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Plac zabaw jest doskonałym miejscem, gdzie dziecko może bawić się bezpiecznie na świeżym powietrzu, a przeprowadzane ciekawe zajęcia pozwolą odciągnąć dzieci od komputera czy telewizora. Wybudowany plac zabaw będzie teraz pełnił rolę centrum wsi Sól.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.