- Reklama -

- Reklama -

Radny Mura walczy o plac zabaw

Jedną z dziesięciu pozytywnie zweryfikowanych propozycji do poddania pod głosowanie do budżetu obywatelskiego jest nowy plac zabaw przy kościołku. Inicjatorem tego pomysłu jest Marcin Mura, radny Rady Miasta Biłgoraj (PiS).

Mieszkańcy Biłgoraja mają łącznie do rozdysponowania 200 tys. zł na najlepsze projekty. Plac zabaw na skwerku przy kościele św. Jerzego w Biłgoraju jest już bardzo stary i wymaga wymiany urządzeń na nowe. Znajdujący się w centrum miasta plac zabaw jest nie tylko niebezpieczny, ale stanowi też niechlubną wizytówką Biłgoraja.

W ciągu dnia korzystają z niego setki dzieci, a w weekend, nawet liczyliśmy, ok. tysiąca. Dlatego proszę o głosowanie na projekt nr 5 przez Internet lub osobiście w budynku Urzędu Miasta – zachęca Marcin Mura, radny Rady Miasta.

Na placu zabaw często dochodzi do urazów spowodowanych huśtawkami, które są wykonane starą technologią i są one zbyt ciężkie. Natomiast w ogrodzeniu tego placu zabaw są metalowe postacie smerfów, które są powyginane i dzieci mogą przez to rozciąć nogę. Mam wielki sentyment do tego placu zabaw, ponieważ ja sam się na nim wychowywałem. W dzisiejszych czasach taki plac zabaw nie ma racji bytu, to wstyd – dodaje radny Mura.

Warto więc wesprzeć swoim głosem zadanie nr 5 o nazwie „Nowy i bezpieczny plac zabaw”. Zadanie to będzie polegać na demontażu starych niebezpiecznych huśtawek wraz ze zjeżdżalnią i drabinkami oraz ogrodzeniem. W tym miejscu powstanie nowy kompleks huśtawek wraz ze zjeżdżalnią, na którą będzie kilka różnej wielkości wejść. Podłoże będzie z piasku oraz trawy. Zamontowana będzie również piramida linowa. Cały kompleks zostanie ogrodzony bezpiecznym ogrodzeniem, dzięki czemu na plac zabaw nie będą mogły wchodzić zwierzęta. Wartość tego przedsięwzięcia oszacowano na 190 tys zł. Głosowanie odbywa się do 30 września 2019 r.

- Reklama -

Zagłosować na projekt nr 5 można osobiście w Urzędzie Miasta lub

kliknąć tutaj

należy wybrać zadanie, uzupełnić formularz o dane osobowe a następnie podać swój nr telefonu po czym wpisać, kod który przyjdzie SMSem.

 

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Mieszkaniec mówi

    Albin jakby co to jest budżet obywatelski czyli każdego mieszkańca Biłgoraja, masz pole do popisu za rok. Pozdrawiam

  2. The mówi

    Zapomnieliście dopisać „artykuł sponsorowany”.

  3. Albin Siwak mówi

    Kiedyś nie potrzeba było żadnych projektów obywatelskich aby takie modernizacje placów. Dzisiaj jest to pole do popisu właśnie poszczególnych radnych że niby robią coś dla swoich wyborców .Potem siedzą w towarzystwie własnej adoracji i się chwalą kto co zrobił czyli nic .To powinno miasto mieć w UM pracowników od tego .a nie pierdzistołków

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.