- Reklama -

- Reklama -

Przybywa wody w powiecie biłgorajskim. Strażacy już na miejscu (foto)

Przybywa wody na Ziemi Biłgorajskiej. Stan wody na rzece Tanew w miejscowości Osuchy nadal przekracza poziom ostrzegawczy i osiąga obecnie ponad 3,7 m. W niektórych miejscach rzeka wystąpiła z koryta i zalała drogę. Straż Pożarna jest na miejscu i cały czas monitoruje sytuację. Zobaczcie jak to wygląda w tej chwili.

- Reklama -

Po gwałtownych roztopach i długotrwałych opadach deszczu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju na bieżąco kontrolują stany wód na terenie naszego powiatu. Wczoraj taki monitoring odbył się w miejscowości Szostaki, Osuchy oraz Pisklaki na rzece Tanew.

Pomiędzy Aleksandrowem (Podlas), a mostem w miejscowości Szostaki rzeka Tanew wystąpiła z koryta i zalała drogę powiatową. W dniu wczorajszym droga ta była zablokowana. Na chwilę obecną nadal istnieje prawdopodobieństwo występowania lokalnych podtopień. Stan wody na rzece Tanew w miejscowości Osuchy nadal przekracza poziom ostrzegawczy i osiąga obecnie ponad 3,7 m.

W związku z wysokim stanem wód na terenie naszego powiatu strażacy utrzymują w gotowości sprzęt ratowniczy i logistyczny.

 

 

 

foto:  st. kpt. Michał Mizak  (KP PSP Biłgoraj)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.