- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przy ul. Nadstawnej spłonęło auto (film)

Podczas minionego weekendu w nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 3 w Biłgoraju zapaliło się auto. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ obok znajdowały się inne samochody oraz budynek stacji trafo.

- Reklama -

W nocy 20 lutego na parkingu przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju zapaliło się auto zaparkowane obok stacji trafo. Był to samochód marki Cadillac.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło o godz. 3.27. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Biłgoraju, łącznie 7 ratowników. Na szczęście, strażakom sprawnie udało się zabezpieczyć teren i ugasić pożar.

        

– Z wstępnych oględzin miejsca zdarzenia wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w aucie – informuje mł. bryg. Paweł Rawski, zastępca oficera prasowego KP PSP w Biłgoraju. – Spaleniu uległa całkowicie komora silnika, część deski rozdzielczej oraz kabiny – dodaje Rawski. 

- Reklama -

Auto stało obok innych samochodów oraz bezpośrednio przy stacji trafo (budynku, w którym znajduje się transformator obniżający wartość napięcia w sieci). Dzięki szybkiej reakcji strażaków pożar został sprawnie ugaszony i nie rozprzestrzenił się dalej. Gdyby jednak tak się stało, spowodowałoby to duże zagrożenie i wiązałoby się z wyłączeniem energii w części Biłgoraja.

Na szczęście do tego nie doszło. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał ani nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Jedynie właściciel auta musi liczyć się ze stratami. Film ze zdarzenia poniżej:

 

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.