- Reklama -

Programy stypendialne FLZB

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej jest niezależną organizacją dobroczynną działającą na obszarze powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Istnieje już od 1999 roku. Fundacja dała się poznać jako solidna, dobroczynna organizacja. Każdego roku organizuje konkursy stypendialne. Do tej pory przyznano 906 stypendiów na sumę prawie 1 300 000 zł.

W czerwcu ogłoszone zostały dwa konkursy stypendialne.

Pierwszy z nich to konkurs „Mistrzowie Matematyki”, na który Fundacja FLZB pozyskała środki od Fundacji mBank. Podczas tego konkursu w roku szkolnym 2016/2017 przyznane zostanie w sumie 40 000 zł dla najzdolniejszych matematycznie uczniów z powiatu biłgorajskiego i gminy Biłgoraj. Dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej stypendium wyniesie 2 500 zł/rok, natomiast dla ucznia gimnazjum 1 500 zł/rok. Warunkami wnioskowania o stypendium są: średnia ocen na koniec roku co najmniej 4.0, ocena z matematyki na koniec roku co najmniej 5 oraz udział i dobre wyniki podczas konkursów i olimpiad matematycznych. Wnioski można składać do 31 lipca 2016 roku. Więcej informacji oraz wniosek na stronie internetowej Fundacji www.flzb.lbl.pl.

- Reklama -

Drugim konkursem jest konkurs stypendialny „Rozwiń Skrzydła”. Celem programu stypendialnego Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej jest pomoc w kształceniu wybitnie uzdolnionej i aktywnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącej z obszaru działania Fundacji FLZB. Pomoc Funduszu Stypendialnego skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mających szczególne osiągnięcia w nauce oraz udzielających się społecznie na rzecz mieszkańców i rozwoju Ziemi Biłgorajskiej. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych stypendium wyniesie

1 500 zł/rok, a dla gimnazjalistów 750 zł/rok. Warunkami wnioskowania o stypendium są: udokumentowane szczególne osiągnięcia w nauce oraz działalność społeczna oraz trudna sytuacja materialna. Warunkiem jest także wysoka średnia ocen: dla gimnazjalistów 5.0 a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 4.3. Wnioski można składać do 15 września 2016 roku. Szczegóły oraz wniosek na stronie Fundacji: www.flzb.lbl.pl.

Uczniowie mogą składać wniosek na oba programy stypendialne. Jednak przy zakwalifikowaniu się na dwa programy – należy wybrać tylko jedno stypendium z którego skorzystają. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: flzb@lbl.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.