- Reklama -

- Reklama -

Programy stypendialne FLZB

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej jest niezależną organizacją dobroczynną działającą na obszarze powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Istnieje już od 1999 roku. Fundacja dała się poznać jako solidna, dobroczynna organizacja. Każdego roku organizuje konkursy stypendialne. Do tej pory przyznano 906 stypendiów na sumę prawie 1 300 000 zł.

W czerwcu ogłoszone zostały dwa konkursy stypendialne.

Pierwszy z nich to konkurs „Mistrzowie Matematyki”, na który Fundacja FLZB pozyskała środki od Fundacji mBank. Podczas tego konkursu w roku szkolnym 2016/2017 przyznane zostanie w sumie 40 000 zł dla najzdolniejszych matematycznie uczniów z powiatu biłgorajskiego i gminy Biłgoraj. Dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej stypendium wyniesie 2 500 zł/rok, natomiast dla ucznia gimnazjum 1 500 zł/rok. Warunkami wnioskowania o stypendium są: średnia ocen na koniec roku co najmniej 4.0, ocena z matematyki na koniec roku co najmniej 5 oraz udział i dobre wyniki podczas konkursów i olimpiad matematycznych. Wnioski można składać do 31 lipca 2016 roku. Więcej informacji oraz wniosek na stronie internetowej Fundacji www.flzb.lbl.pl.

Drugim konkursem jest konkurs stypendialny „Rozwiń Skrzydła”. Celem programu stypendialnego Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej jest pomoc w kształceniu wybitnie uzdolnionej i aktywnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącej z obszaru działania Fundacji FLZB. Pomoc Funduszu Stypendialnego skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mających szczególne osiągnięcia w nauce oraz udzielających się społecznie na rzecz mieszkańców i rozwoju Ziemi Biłgorajskiej. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych stypendium wyniesie

1 500 zł/rok, a dla gimnazjalistów 750 zł/rok. Warunkami wnioskowania o stypendium są: udokumentowane szczególne osiągnięcia w nauce oraz działalność społeczna oraz trudna sytuacja materialna. Warunkiem jest także wysoka średnia ocen: dla gimnazjalistów 5.0 a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 4.3. Wnioski można składać do 15 września 2016 roku. Szczegóły oraz wniosek na stronie Fundacji: www.flzb.lbl.pl.

Uczniowie mogą składać wniosek na oba programy stypendialne. Jednak przy zakwalifikowaniu się na dwa programy – należy wybrać tylko jedno stypendium z którego skorzystają. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: flzb@lbl.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.