- Reklama -

- Reklama -

Profesjonalny serwis taśm przenośnikowych

Produkujesz? Transportujesz kruszec? Używasz w swoim biznesie taśm progowych i innych gumowych taśm przenośnikowych? Potrzebujesz firmy, która zajmie się w profesjonalny sposób ich serwisem? Wiemy, gdzie jej szukać. Rubbelt oferuje profesjonalny serwis taśm przenośnikowych.

- Reklama -

Dostosuj taśmy do konkretnych zadań

Często taśmy przenośnikowe wykorzystywane są w magazynach i fabrykach, gdzie transportują materiały z jednego obszaru do drugiego, na przykład z obszaru produkcji do obszaru wysyłki. Używa się ich także w przemyśle spożywczym w transporcie poszczególnych składników do produkcji gotowego wyrobu i wielu innych dziedzinach. Dlatego zawsze powinny być dopasowane do konkretnego zadania. Czasem także ulegają zniszczeniu, dlatego tak ważny jest ich profesjonalny serwis, w tym progowanie czy wulkanizacja.

Progowanie i wulkanizacja taśm przenośnikowych

Zarówno progowanie, jak i wulkanizacja taśm przenośnikowych polega na ich naprawie i przywróceniu im pełnej sprawności. Różnica polega jednak na ty, że progowanie wykonuje się w celu przystosowania taśm progowych do transportu określonych materiałów, zaś sama wulkanizacja to jedynie pewien etap serwisu taśmy.

Progowanie taśm przenośnikowych

- Reklama -

Najczęściej taśmy progowe wykorzystuje się do transportu ciężkich materiałów, w tym kruszców skalnych, przez co muszą być ustawione pod kątem większym niż 20 stopni. W zależności od konkretnego przeznaczenia kąt ten jest różny, w różny sposób progi muszą być też ze sobą połączone, aby transport był efektywny. Dlatego progowanie taśm przenośnikowych to dość skomplikowany proces, który składa się z różnych etapów.

Wulkanizacja taśm przenośnikowych

Kiedy obrzeża taśm przenośnikowych zostaną uszkodzone, konieczna jest ich wulkanizacja. Jeśli ich stan na to pozwala, zabezpiecza się odstające obrzeża przed dalszym niszczeniem. Jeśli nie konieczne jest oczyszczenie uszkodzonych krawędzi i usunięciu strzępów, jakie powstały w trakcie użytkowania. Czasem niezbędne jest także zaklejenie dziur i pęknięć. Wszystko po to, aby zapewnić efektywną pracę i bezpieczeństwo operatorów tych taśm.

Rubbelt przywróci pełną efektywność taśm przenośnikowych

Taśmy przenośnikowe są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu do różnych celów. Najczęściej służą do transportu towarów lub przeprowadzenia określonego procesu w fabryce. Innymi słowy, wykorzystuje się je do transportu różnych materiałów i produktów z jednego miejsca do drugiego. W ciągłej pracy przedsiębiorstwa ich zużycie jest duże, dlatego potrzebny jest regularny i profesjonalny serwis. Zajrzyj na rubbelt.pl/oferta.html i sprawdź ofertę firmy, która zajmuje się nim od wielu lat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.