- Reklama -

- Reklama -

Prawdziwy wysyp nietrzeźwych kierowców

Od piątku na drogach Lubelszczyzny doszło do 12 wypadków, w których 14 osób zostało rannych: - Podczas kontroli zatrzymaliśmy 80 nietrzeźwych kierujących - przekazują policjanci. W ostatnich godzinach majowego weekendu, na drogach możemy spodziewać się znacznie więcej policyjnych patroli niż zwykle.

- Reklama -

Niektórzy mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy spędzali majowy weekend poza domem, dziś będą wracać do miejsca zamieszkania. Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami.

- Reklama -

-Będziemy sprawdzać, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Zwrócimy uwagę na stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, czy sposób przewożenia pasażerów – zapowiada KWP.

Jednak nawet najlepiej zorganizowane działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Użytkownicy dróg muszą ze swojej strony również zadbać o poziom bezpieczeństwa przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, dokładne zaplanowanie trasy podróży, dobry stan psychofizyczny kierowcy, zapewnijmy sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Zadbajmy o przerwy w podróży. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu!

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Alicja mówi

    Może opiszecie w końcu głośny przypadek z naszego powiatu ? Media powinny piętnować pijaków za kołkiem. Oczywiście media niezależne.

  2. Bobi mówi

    Wiadomo skoro w nocy nikt w powiecie białej czapki nie uświadczy od lat to nie ma, się co dziwić. A pytanie czemu w wojewódzkiej się tym nie zainteresują.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.