- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pożyczki dla firm z możliwością umorzenia do 75%

Epidemia koronawirusa spowodowała duże problemy, a w szczególności zaburzenie płynności finansowej niemalże każdej firmy w kraju. Jednym z programów pomocowych dla właścicieli firm jest pożyczka/subwencja z możliwością umorzenia nawet 75%. Szczegóły ubiegania się o tę pomoc przedstawione zostaną przez ekspertów Banku Spółdzielczego w Księżpolu na szkoleniu on-line w najbliższy poniedziałek. Organizuje je Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora.

- Reklama -

Jakie dokumenty należy złożyć? Jakie są zasady przyznawania pożyczki? Jakie są warunki i progi jej umorzenia? Na te i inne pytania przedsiębiorcy będą mogli usłyszeć odpowiedzi podczas zbliżającej się (25 maja) konferencji internetowej.

Polski Fundusz Inwestycyjny uruchomił tarczę finansową zatem przedsiębiorcy mogą starać się o subwencję, która po roku może zostać umorzona nawet do 75%. Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników to program pomocowy działający w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej. Skierowany jest on do przedsiębiorców mających problemy z płynnością finansową. W sumie łączna kwota, jaką przeznaczono na pomoc w ramach programu, wynosi 100 mld złotych, z czego aż 75 miliardów za pośrednictwem wybranych banków trafi do mikro, małych i średnich firm w postaci subwencji finansowej. Maksymalna wysokość wypłaconej subwencji zależy od wielkości przedsiębiorstwa, spadku przychodów czy liczby zatrudnionych i może wynieść nawet 324 tys. zł w przypadku mikrofirm oraz 3,5 mln zł w przypadku małych i średnich firm.

- Reklama -

– Chcąc przybliżyć przedsiębiorcom zasady ubiegania się o subwencję, organizujemy szkolenie on-line, które odbędzie się na naszym facebookowym profilu spółki oraz facebookowym profilu NOWej Gazety Biłgorajskiej w poniedziałek 25 maja 2020 roku o godzinie 12.00 do uczestnictwa zachęca GrażynaSkrzydłowska, prezes Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora Sp. z o.o.
Program konferencji współtworzony jest z ekspertami: Marcinem Zygmuntem – wiceprezesem Banku Spółdzielczego w Księżpolu oraz Andrzejem Bednarzem, kierownikiem działu kredytów, którzy w najbliższy poniedziałek przedstawią warunki ubiegania się o taką pomoc. Odpowiedzą również na pytania zadane przez uczestników. Wszyscy, którzy chcieliby zadać pytanie dotyczące przepisów Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu, mogą je wysyłać na e-mail sekretariat@bcoi.pl. Eksperci odpowiedzą na nie podczas poniedziałkowej transmisji.
Warto pamiętać, że źródłem finasowania na trudne czasy mogą być również pożyczki pozabankowe dla firm.

 

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.