- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powstanie 400 instalacji fotowoltaicznych

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz miasta Biłgoraja Janusz Rosłan podpisał umowę o dofinansowanie projektu z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Kwota wsparcia z Unii Europejskiej to niemal 2,2 mln zł.

Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył kwotę dofinansowania w dwóch naborach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki tej decyzji między innymi samorządowcy z Biłgoraja, Chełma, Wisznic, Abramowa i Sosnowicy odebrali dziś umowy o dofinansowanie projektów z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Projekty opiewają na łączną kwotę ponad 14 mln zł, z czego blisko 8,2 mln zł to dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Wsparcie wykorzystania OZE

- Reklama -

Cztery samorządy zrealizują inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. W tym gronie znalazło się miasto Biłgoraj, które wdroży projekt pn. Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż systemów fotowoltaicznych na budynkach osób fizycznych w Biłgoraju – wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych. Kwota przeznaczona na jego realizację wynosi 5 mln zł, a blisko 2,2 mln zł to wsparcie z UE. Inwestycja dotyczy zakupu i montażu 356 instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych, w tym 41 instalacji zlokalizowanych będzie na budynkach gospodarczych.

W ramach Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE w województwie lubelskim realizowanych będzie w sumie 313 umów na łączną kwotę dofinansowania z UE blisko 800,5 mln zł.

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Zbigniew mówi

    Według nowej ustawy PGE kupi mój wyprodukowany prąd według ich stawek czyli tanio a następnie sprzeda ten sam mój prąd mi ponownie ale znacznie drożej…. takie rzeczy tylko w Polsce…. także niech ci panowie stojący z tymi tabliczkami z kwotą którą mają dostać tak się nie podniecają bo to wszystko ściema totalna… nikt o zdrowych zmysłach teraz tego nie założy ponieważ PGE i tak od niego wyrwie swoją kasę. Wniosek jest jeden, w tym kraju każdy dobry projekt, który mógłby się rozwijać trzeba zepsuć w imię interesu danej spółki i rządu…..

  2. TD mówi

    Projekt parasolowy. Mają dużo czasu

  3. Zbigniew mówi

    Jeśli te instalacje fotowoltaiczne nie zostaną założone do końca marca to później mija się to z celem…. nie będą opłacalne…a dlaczego….? Wynik nowej ustawy Rządu w tej sprawie….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.