- Reklama -

- Reklama -

Powstaje parking przy dworcu PKS

Po budce z zapiekankami nie ma już śladu, zniknął także kiosk z lodami. Ale widać już zarys nowego parkingu przy dworcu PKS w Biłgoraju.

Wiele emocji wzbudziła wiadomość o przebudowie ulicy Pocztowej i parkingu w centrum miasta. Wszystko za sprawą konieczności wyburzenia kiosku z zapiekankami, który stał w środku placu przewidzianego do remontu. „To symbol Biłgoraja”, „żadne zapiekanki nie smakują tak, jak te” – mówili mieszkańcy na wiadomość o zamknięciu ukochanej gastronomii. Głos z prośbą o pozostawienie kiosku zabierał także jego właściciel. Niestety, realia nie mają sentymentów. Okazało się, że budka z zapiekankami stoi na środku zaplanowanego ciągu komunikacyjnego i nie można było pozostawić ją w tym samym miejscu.

- Reklama -

Przebudowa Pocztowej i parkingu trwa. Wjazd w ulicę Pocztową jest zablokowany. Prace mogą jeszcze potrwać. Umowny termin zakończenia robót przewidziany jest na 31 lipca 2018 r. Na inwestycje te zabezpieczono środki w wysokości 800 tys. zł.

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Rudi mówi

  O tym parkingu słyszałem około 15 lat temu.To jest powolne ale skuteczne działanie .Jak myślicie dlaczego parkingi i zatoczki na mieście są takie małe /parkowanie tylko wzdłuż jezdni/(wybudowane jakieś 5 lat temu) a no po to aby za dużo się nie mieściło resztę zmusić l do korzystania z parkingu ,,płatnego”. A kto ma udziały we własności parkingu?

 2. Stefan mówi

  Już był kiedyś tam płatny parking i była to porażka i myślę że będzie tak i tym razem Biłgoraj nie jest jakimś dużym miastem żeby nie było miejsca gdzie zaparkować żeby bulic 5 ze ta za nic juz lepiej by było te zapiekankę zjeść

 3. Marek mówi

  Tak tak wiemy ze trwa wiemy bo zaparkowac w Biłgo to masakra jakas juz teraz. A co bedzie jak ten parking w koncu skoncza. No powiem wam bedzie gorzej. Tak wlasnie bedzie gorzej gdyz nikt tam parkowac nie zechce bo to bedzie parking płatny. 5zł za godzine parkowania lub 25zł za cały dzien. kogo na to stac? wiec dalej bedzie jak dotychczas. Zamiast lepiej bedzie gorzej. Ale to u nas norma jest. Gdzie te nasze wladze pochowały rozum. Parking płatny? Rozumiem ze ciezkie czasy ale jeszcze w Biłgo biedy chyba nie ma? Amoze jest? Kto to wie.
  Moze tak jak ze szpitalem. Było dobrze poźniej wspaniale a skonczylo sie jak zwykle czyli upadłoscia. I teraz trzeba radzic. A gdzie była nasza wladza przez ten caly czas.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.