- Reklama -

- Reklama -

Potrącił kobietę

Do zdarzenia doszło wczoraj po 17.00 w na jednej z biłgorajskich ulic. Została tam potrącona przez pojazd starsza kobieta, która w ciężkim stanie została zabrana do szpitala. Kierującym osobowego peugeota był 28-latek z gm. Biłgoraj. Mężczyzna był trzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze, w chwili kiedy piesza znalazła się na środku jezdni, doszło do jej potrącenia. Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

- Reklama -

Przypominamy, że dziś od wczesnych godzin rannych trwa akcja policyjna pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania mają na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, omijanie innych pojazdów, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, jeżdżenie wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych, ale również będą zwracali uwagę, czy także piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Działania potrwają do godz. 22.00.

Ogólnopolska akcja ma przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu, by nie lekceważyli własnego bezpieczeństwa. Piesi i rowerzyści w przeciwieństwie do kierujących pojazdami pozbawieni są jakiekolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd w wielu przypadkach nie mają żadnych szans na przeżycie. Aby uniknąć tragicznych zdarzeń zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i pamiętajmy także o noszeniu odblasków, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierujących. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować życie.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.