- Reklama -

- Reklama -

Pościg za 17-latkiem

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Biłgoraja, który uciekał przed policyjną kontrolą drogową. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania i wiózł pasażerów.

Do zdarzenia doszło 2 listopada (w minioną sobotę)  po godzinie 22:00. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy zauważyli na ul. Granicznej w Biłgoraju samochód m-ki Ford, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci po zbliżeniu się do pojazdu podali kierowcy sygnał do zatrzymania, ten jednak zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Policjanci podjęli pościg.
 Kierowca jadący środkiem jezdni został zatrzymany przez policjantów po kilkuset metrach. Jak się okazało za kierownicą siedział 17 latek z Biłgoraja. Wiózł 3 pasażerów i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Młody mężczyzna odpowie przed sądem ponieważ czyn którego się dopuścił stanowi przestępstwo.
  Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Reklama -

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl/
J.K.
Policja

- Reklama -

1 komentarz
  1. Takaja mówi

    No świetnie…w powietrzu się zatrzymać do kontroli.Brawo ci co potrafią xd

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.