- Reklama -

Posłanka z Biłgoraja na Kongresie PiS

Kongres Prawa i Sprawiedliwości, to jedno z najważniejszych wydarzeń podsumowujących dwa lata rządów. Uczestniczą w nim Premier RP, członkowie rządu, posłowie i delegaci z zjazd. Otwarcia obrad dokonał prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Głos zabrał gospodarz spotkania, starosta przysuszski Marian Niemirski. W swoim przemówieniu wspomniał, że rząd PO-PSL nigdy nie wprowadził tylu korzystnych dla polskiej gospodarki zmian, co rząd PiS. Dodał, że rządzący potrafili tylko bogacić się na naszym wspólnym majątku. – Trzy lata temu mówiliśmy, że nadchodzi czas patriotów, nasz czas. I te obietnice spełniliśmy. Polska potrzebuje dziś patriotów – mówił. 

Nie bez powodu na miejsce trwającego własnie Kongresu wybrano miasteczko w samym środku Polski. – Polska jest jedna. I dla tych z małych miasteczek, wsi i z dużych miast czy z Warszawy – mówił podczas Kongresu Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. W styczniu 2014 roku w tym samym miejscu odbywała się konwencja PiS podsumowująca kampanię wyborczą. Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy Kongresu ustalą plan działania na najbliższe dwa lata.

Prezes Kaczyński w swoim przemówieniu odniósł się do zmian, które udało się wprowadzić przez rządzącą koalicję. Dziękował także premier Beacie Szydło, która w niektórych sprawach "walczyła jak lwica". Odniósł się do działań w każdej dziedzinie i wprowadzonych zmian, takich jak program 500+, bezpłatne leki dla emerytów czy wzmocnienie obronności. 

- Reklama -

Trwający obecnie Kongres Prawa i Sprawiedliwości w drugiej części rozszerzy swoją formułę i stanie się Konwencją Zjednoczonej Prawicy, gdyż do udziału w obradach zaproszono Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro, liderów prawicowych ugrupowań. –  Jedność, która przyniosła nam zwycięstwo, jest dzisiaj bardzo, bardzo potrzebna – mówił prezes Kaczński. 

Podsumowując, mówił o programie Mieszkanie+. – Kilka dobrych kroków ku wielkiej zmianie już zostało zrobionych. Dziękuje za to pani premier, dziękuje wszystkim. Ale zawsze można zrobić więcej. Gdzie są rezerwy? Nas obciążają ludzkie słabości. Luzie są grzeszne, ze mną, z każdym z was włącznie. Ale te ludzkie słabości mogą być większe lub mniejsze. Wiele spraw niezałatwionych wynika właśnie z tych z subiektywnych przyczyn. Mieszkania+, to jeden z najważniejszych obok programu 500+ programów społecznych. Tu są zgrzyty i tu są wpływy tych subiektywnych czynników – wyjaśnił. 

– Musimy zbudować Polskę sprawiedliwą, nowoczesną i zasobną. Musimy ją budować! – podsumował Jarosław Kaczyński. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.