- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Policyjna akcja „Znicz”

31 października br o godzinie 6:00 rozpoczyna się coroczna akcja „Znicz”. Wzmożone działania związane z tą akcją zakończą się 4 listopada o północy. Główne zadanie policjantów to zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w obrębie cmentarzy, dróg dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Kierowców prosimy o rozważną i spokojną jazdę.

- Reklama -

- Reklama -

Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych czuwać będzie większa liczba funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Policjanci będą sprawdzać min. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę będą zwracać także na bezpieczeństwo osób pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy gdzie panować będzie wzmożony ruch. W obrębie cmentarzy możemy spodziewać się dodatkowego oznakowania mającego na celu usprawnienie ruchu. Planowane jest również jednostronne zamknięcie ul. Zielonej w Biłgoraju. Wjazd w w/w ulicę będzie możliwy tylko od strony ul. Lubelskiej.

Policja apeluje – kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność nie tylko w okolicach cmentarzy, ale także poza nimi. Ruch na wszystkich drogach jest większy niż zwykle. Niestety główne przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa i nie zachowanie ostrożności na drodze.

- Reklama -

1 komentarz
  1. gojda74 mówi

    Kierowcy swoja drogą. Ale piesi też wymagają dokładnego pilnowania. Idą jak im się nawinie.Obok cmentarzy ,nagminnie,lezą jak ślepi. Czy jest przejście ,czy nie. A co taki kierowca ma zrobić? Nie mam prawa jazdy,ale to co ludzie odprawiają na ulicy 1 listopada, znam z widzenia. Mieszkam bardzo blisko cmentarza. Proponuję mandatami troszkę sypnąć na takich debili. Może nie tylko kierowcy byli by winni wszelkiego zła.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.