- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wesprzyj kwestę w Łukowej

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa zwraca się już po raz siedemnasty o wsparcie kwesty organizowanej 1 i 2 listopada 2018 roku na cmentarzu parafialnym w Łukowej na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

- Reklama -

Za zebrane podczas ubiegłorocznej zbiórki pieniądze (9568) zł przeprowadzono drugi etap generalnego remontu pomnika miecznika warszawskiego z 1791 roku. Wzmocniono zdegradowane cegły preparatem silikonowym, uzupełniono i wymieniono te, które były uszkodzone. Wykonano rekonstrukcję gzymsów i tynków na powierzchni pomnika. Zrobiono konieczne obróbki blacharskie, zabezpieczono antykorozyjnie krzyż metalowy wieńczący pomnik oraz położono izolację poziomą i rozłożono kruszywo stanowiące warstwę izolacyjną pomnika. Posklejana i oczyszczona została tablica nagrobna. Ponadto gruntownej renowacji, z wylaniem fundamentu i wyprostowaniem, poddany został pomnik Wojciecha Kraczka z 1903 roku.

- Reklama -

Odczyszczony został i ponownie zakonserwowany pomnik na cmentarzu pomordowanych w Szarajówce. W ciągu 17 lat działalności Komitetu dzięki ogromnej hojności i życzliwości ofiarodawców zostało ocalonych przed zniszczeniem 110 pomników na cmentarzach w Łukowej, Chmielku, Szarajówce, Osuchach i Borowcu za ogólną sumę 136 610 zł.

Niech tak jak do tej pory miłość i wdzięczność pochowanym na naszych cmentarzach obrońcom Ojczyzny i bliskim zmarłym motywuje nas do dalszej wielkiej troski o te miejsca święte, w celu należytego zachowania ich dla przyszłych pokoleń.
Numer konta Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa 309619000320010001000046750001. Siedziba – GOK w Łukowej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.