- Reklama -

- Reklama -

Podsumowano konkursy czytelnicze

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie jak co roku podsumowała konkursy czytelnicze, które były prowadzone przez rok szkolny 2019/2020. Książnica podziękowała czytelnikom i tym wszystkim, którzy wspierali ją aktywnie w działalności.

Ze względu na panującą sytuację i niecodzienną działalność również bibliotek, nie odbyła się tradycyjna uroczystość gromadząca aleksandrowskich czytelników i przyjaciół biblioteki.

Laureaci indywidualnie odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Biblioteka była organizatorem gminnego konkursu czytelniczego pn. „Najlepszy Czytelnik 2019/2020”. Nagrody w tej edycji otrzymali (w I kat. uczniowie szkoły podstawowej kl. VI-VIII) Agata Wrębiak, Gabriela Krawczyk, Maja Zawiślak, Zuzanna Kukiełka, Wiktoria Szabat, Amelia Droździel, Gabriela Łokaj, Andżelika Nowak, Magdalena Palikot, Miłosz Jastrzębski, Gabriela Kłos, Maja Rogozińska, Nikola Jastrzębska, Julia Koszarna, Klaudia Szymańska, Karolina Maciocha, Oliwia Ziomek, Amelia Bajek, Zofia Maciocha, Karolina Miarowska, Mateusz Bździuch, Milena Michońska, Szymon Płoński, Faustyna Mazurek, Natalia Adamowicz, Klaudia Pyzio; (II kat. uczniowie szkoły podstawowej z kl. I-V) Mateusz Bździuch, Natalia Szeptuch, Barbara Rożek, Izabela Rykowska, Paulina Augustyniak; (III kat. przedszkolaki) dzieci z grupy 5 i 6-latków z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie przy ul. Wesołej, wychowawczyni Karolina Lewczyk, dzieci z grupy 6-latków z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie przy ul. Klonowej, wychowawczyni Agnieszka Szymańska; (IV kat. młodzież i dorośli) Edyta Michońska, Ewa Marzec, Krzysztof Koman, Ewelina Wrębiak, Kazimierz Michoński. Natomiast w konkursie „Czytająca klasa” w kategorii kl. VI- VIII Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie tytuł Mistrza Czytania zdobyła kl. VI „c”, a tytuł Wicemistrza Czytania kl. VII „b”.

- Reklama -

Podziękowania i upominki otrzymała również młodzież ze szkoły podstawowej, która wspaniałe angażowała się w działania podejmowane przez bibliotekę. Za pracę w Dyskusyjnym Klubie Książki „Okładka” zostały nagrodzone: Gabriela Kłos, Amelia Droździel, Wiktoria Szabat, Zuzanna Kukiełka, Maja Rogozińska, Maja Zaiślak, Magdalena Palikot, natomiast za działalność w Kole Przyjaciół Biblioteki: Zofia Maciocha, Karolina Miarowska, Natalia Kaczorowska, Klaudia Pyzio, Aleksandra Mnich, Milena Bździuch i Zuzanna Margol. Podziękowania również otrzymały instytucje, które współpracowały z biblioteką na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży: Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Wszystkim nagrodzonym podziękował wójt gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały, składając swój podpis na pamiątkowych dyplomach.
Czytanie ma kluczowe znaczenie w rozwoju człowieka i społeczeństwa. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie we współczesnym świecie bez tej umiejętności. Literatura pomaga nam zrozumieć siebie i otoczenie, jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie gratuluje laureatom i dziękuje wszystkim (władzom gminy, dyrekcjom szkoły podstawowej i przedszkola, nauczycielom, wychowawcom przedszkolnym, czytelnikom, rodzicom) za trud podejmowania działań na rzecz kształtowania pozytywnego stosunku do książki.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.