Plastyczne ślady Powstania Styczniowego

25 prac ocenili jurorzy konkursu plastycznego "Śladami Powstania Styczniowego", który zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się za dwa tygodnie i będzie połączone z innymi wydarzeniami, przygotowanymi w ramach projektu "W drodze ku wolności".

W trzech kategoriach wiekowych członkowie jury przyznali łącznie siedem nagród. Spośród najmłodszych autorów z klas I – III odbiorą je Hubert Słupski i Gabriela Surmacz z II klasy Szkoły Podstawowej w Józefowie. W kategorii uczniów z klas IV – VII laureatami zostały czwartoklasistki z SP Stanisławów – Karolina Przytuła i Wiktoria Bukała oraz ich rówieśniczki z SP w Józefowie – Malwina Słupska i Karolina Skroban. Jedyną nagrodę dla gimnazjalistów odbierze Wiktoria Szpinda z IIb Gimnazjum w Józefowie.

Uroczystemu podsumowaniu konkursu będzie towarzyszyć otwarcie wystawy "W drodze ku wolności", którą będzie można oglądać najpierw w józefowskiej książnicy, a potem także w miejscowych szkołach.

Również 24 kwietnia MBP zaprasza dzieci i młodzież do udziału w rajdzie "W poszukiwaniu powstańczych śladów", nawiązującym do 155. rocznicy Bitwy pod Józefowem z 1863 roku oraz śmierci Mieczysława Romanowskiego. Chętni mogą się zapisywać osobiście w bibliotece, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 84 687 82 89 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: mbpjozefow@interia.pl.

W ramach projektu, finansowanego przez firmę "Model Opakowania" z Biłgoraja, MBP w Józefowie organizuje również zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem m.in. gry planszowej, opracowanej w oparciu o wydarzenia z czasów Powstania Styczniowego w najbliższej okolicy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.