- Reklama -

- Reklama -

Planują budowę dróg i chodników

Na łamach NOWej wielokrotnie pisaliśmy o planach władz Tarnogrodu dotyczących budowy chodników w poszczególnych miejscowościach. Już niebawem plany mogą się realizowane.

- Reklama -

O planach budowy chodników na terenie gminy Tarnogród informowaliśmy wielokrotnie. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie burmistrz Paweł Dec przedstawił konkretne poczynania w tym zakresie. Podkreślił, że odbył spotkanie z wicestarostą Tomaszem Rogalą dotyczące wspólnych działań realizowanych przez gminę Tarnogród i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. – Chcieliśmy wspólnie zrobić chodniki w miejscowościach od Luchowa Dolnego do Różańca I w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Starostwo zwróciło się z pytaniem do wojewody, czy możemy te dwie drogi potraktować jako jeden ciąg komunikacyjny. W związku z uzyskaniem odpowiedzi negatywnej należy składać wnioski na te drogi pojedynczo  oddzielnie na drogę biegnącą przez Luchów Górny i Dolny, oddzielnie na drogę biegnącą od Woli Różanieckiej do Różańca I – mówił. Dodał, że należy obiektywnie stwierdzić, że większy ruch i większe braki chodnika występują na odcinku Wola Różaniecka – Różaniec I. W związku z tym jest propozycja starostwa, aby przygotować projekt przebudowy drogi powiatowej na odcinku Wola Różaniecka – Różaniec I. – Chcemy, aby projekt objął wykonanie ścieżki rowerowej od drogi 835, która zamieni się w chodnik i będzie przebiegała przez Wolę Różaniecką, Różaniec II i Różaniec I. Chcemy, aby było to kompleksowe i całościowe podejście do budowy chodników w tych miejscowościach, aby do tematu już nie wracać – mówił. Dodał, że należy zrobić to raz a porządnie. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

- Reklama -

Władze Tarnogrodu podjęły już stosowną uchwałę w tej sprawie. Przekazały Starostwu Powiatowemu w Biłgoraju środki na opracowanie dokumentacji technicznej zadania.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Jan mówi

    A co ze ścieżką rowerową, chodnikiem Różaniec szkoła rolnicza – Rozaniec pierwszy

  2. Lukas mówi

    Tyle pieniedzy wydali na dom kuluty i synagoge to chociaz teraz cos dla ludzi, z czego bedzie pozytek na co dzien a nie od wielkiego dzwona.

    Teraz to radailbym zajac sie drogami w gminie bo dobrze nie jest. Moze te fundusze na drogi samorzadowe zacheca do inwestycji? Boje sie, ze urzednicy beda chciec realizowac kolejne programy, nikomu niepotrzebnych inwestycji, byle kase wydac.

Zostaw odpowiedź