- Reklama -

- Reklama -

Pilegrzymi oficjalnie powitani (FOTO)

- Reklama -

Uroczyste powitanie przez władze samorządowe odbyło się 21 lipca na placu przy BCK. Koncert dał Zespół Ludowy Tanew, odbył się pokaz ginących zawodów. – Cieszę się, że odwiedzacie nasz kraj, nasz region. To ciekawy zakątek przyrodniczy. Mamy dużą powierzchnię lasów i czyste środowiskowo, dobry klimat i piękną przyrodę. Myślę, że te walory obejrzycie i odniesiecie pozytywne wrażenia – mówił Marian Tokarski, starosta. Dodał, że mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do tych, którzy ich odwiedzają. Życzył głębokich przeżyć na Dniach Młodzieży.

Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj podkreślił, że gmina na swoim terenie nie posiada bogactw naturalnych, ale jej kapitałem są ludzie. Przytoczył hasło promocyjne gminy: „Gmina Biłgoraj bogata lasem”. – Smaki biłgorajskie, śpiew biłgorajski to wszystko co nas symbolizuje z naszymi mieszkańcami. Cieszę się gorąco, że mieszkańcy gminy integrują się i przyjmują pielgrzymów z Litwy. Chcemy, abyście się tutaj czuli jak najlepiej, aby pobyt wywarł jak najlepsze wrażenie – mówił. Życzył, aby przyjaźń między młodzieżą z Litwy i Polski trwała przez wiele lat. – Jesteście radośni i uśmiechnięci i wszystko przed wami. Szlachetny cel, do którego zmierzacie, to spotkanie z Ojcem Świętym – dodał.

urząd MArszałkowski projekt

Burmistrz Janusz Rosłan zaznaczył, że Litwa jest naszemu miastu bardzo bliska. Kelme, litewskie miasto, jest miastem partnerskim Biłgoraja. Dodał, że jest to spotkanie nie tylko modlitewne. Pielgrzymi będą poznawać również kulturę naszego regionu oraz jego piękno. Życzył, aby to spotkanie owocowało w przyszłości trwałymi przyjaźniami między młodzieżą.

Ks. Leszek Boryło podkreślił, że młodzież szybko się zintegrowała. – Cieszymy się, że Biłgoraj jest życzliwy. Ludzie w Biłgoraju mają wielkie serca, którymi potrafią się dzielić z innymi – dodał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.